Mod na motywach Batmana przenosi Gotham City do klasycznego Dooma

​Dostępny jest już mod do Dooma 2, który pozwala graczom wcielić się w rolę Człowieka-Nietoperza w kultowej strzelance id Software.

Trudno uwierzyć, że ludzie wciąż tworzą mody do klasycznego Dooma, ale właśnie ukazał się nowy, który całkowicie przekształca kultowego FPS-a w grę o Batmanie, pozwalając graczom na szaleństwo w roli Mrocznego Rycerza w najbardziej znanych lokacjach Gotham. Znana z bycia jedną z najbardziej wpływowych strzelanek pierwszoosobowych w historii, nie wspominając o pionierskiej grze wieloosobowej online, gra id Software z 1993 roku do dziś jest źródłem inspiracji, zwłaszcza dla społeczności modderów.

Reklama

Współtwórca Dooma, John Romero, sam pracuje nad nowymi mapami, prawie 30 lat po premierze gry, co sprawia, że w tej serii wciąż drzemie ogromny potencjał, nie tylko jeśli chodzi o mody, ale także o wiele urządzeń, na jakie klasyczny FPS został przeportowany. Pojawiły się wersje nawet na bieżnie, smartwatche, a nawet na traktora firmy John Deere - wydaje się więc, iż kultowa retro-strzelanka pozostanie częścią kultury gier na zawsze.

Wracając do modyfikacji, ta najnowsza nie jest zwykłym modem, ale w pełni przekształca Dooma 2 w tytuł o Batmanie, w dodatku z perspektywą pierwszoosobową. Dostrzeżony przez DSO Gaming, "Rogue City", stworzony przez Team RayCast, zmienia grę id Software z połowy lat 90-tych w Gotham City, w którym Mroczny Rycerz zmierzy się z niektórymi z najsłynniejszych złoczyńców i bossów komiksowej franczyzy.

Mod zawiera osiem dużych poziomów, wszystkie w znajomej estetyce Batmana. Jest również Batmobil, którym można w pełni jeździć. Mod jest już dostępny do pobrania, ale został stworzony specjalnie dla GZDoom, więc gracze będą musieli mieć go zainstalowanego.

Istnieje kilka niesamowitych modów do Dooma, które zmieniają starą szkołę FPS w coś zupełnie innego. Daje to pewien pogląd na to, jak wielki wpływ ma seria na gry. Niewiele tytułów może powiedzieć, że są nadal ważną częścią społeczności prawie trzy dekady później. Ale z drugiej strony, mało który tytuł położył fundamenty pod to, co będzie jednym z najpopularniejszych gatunków gier wideo wszech czasów.

Nawet dziś Doom jest klasyczną grą, która trzyma się mocno. Oczywiście, że przez lata znacznie się zestarzał, a sama branża znacznie się rozwinęła. Nie da się jednak przecenić tego, jak bardzo id Software zmieniło branżę i bez wątpienia fani będą modować ich kultową strzelankę jeszcze przez wiele lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Doom | Batman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy