Mobilna wersja Fortnite: Battle Royale z pierwszym zwiastunem

​Epic Games opublikowało pierwszy zwiastun zapowiedzianej kilka dni temu mobilnej wersji popularnego Fortnnite: Battle Royale.

Z nagrania wynika, że wydanie przygotowywane z myślą o smartfonach i tabletach - zgodnie z obietnicami twórców - nie odbiegnie od odpowiedników z dużych platform. Pokazane fragmenty rozgrywki wyglądają tak samo, jak na PC i konsolach.

Nie wiadomo jednak na razie, jak sprawi się zastosowane przez autorów sterowanie. Podobnie jak w innych produkcjach, gracze pokierują postacią za pomocą wirtualnych przycisków wyświetlanych na ekranie dotykowym.

Nawigowanie podopiecznym podczas dynamicznych starć może więc sprawić wiele kłopotów. Remedium mogłoby okazać się podłączenie zewnętrznego pada, ale przedstawiciele Epic Games zaznaczają, że na razie podobna opcja nie pojawi się w tytule.

Reklama

Autorzy podkreślają, że edycje mobilne otrzymają te same treści, co edycje z dużych urządzeń. Ponadto w planach jest możliwość wspólnej rozgrywki z posiadaczami innych platform sprzętowych - PC, Xbox One i PlayStation 4.

Daty premiery Fortnite: Battle Royale przenośnej wersji na razie nie ujawniono. Wiadomo jednak, że strzelanka w pierwszej kolejności pojawi się na sprzęcie działającym pod kontrolą iOS. Na systemie Android ukaże się w "ciągu kilku najbliższych miesięcy".

Obecnie trwają testy wydania zmierzającego na iUrządzenia. Aby sprawdzić grę, należy zarejestrować się pod tym adresem i czekać na wiadomość od twórców. W zaproszeniu znajdą się kody, które będzie można przekazać znajomym.

Tryb Battle Royale wzorowany jest na cieszącym się dużą popularnością PlayerUnknonw’s Battlegrounds. Setka graczy rywalizuje o przetrwanie na dużych rozmiarów mapie, a wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu.

Wspomniany zwiastun mobilnej wersji gry można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy