Minecraft – gracz stworzył… największą farmę ziemniaków w historii

W Minecrafcie gracze tworzą dosłownie wszystko. Za to właśnie kochamy tę grę. Niektórzy tworzą w niej wspaniałe konstrukcje, a nawet całe wioski i miasta. Ale są też tacy, którzy oddają się bardziej osobliwym projektom. Jeden z fanów stworzył... największą farmę ziemniaków. Nie jest to jednak zwykły projekt, tylko hołd dla zmarłego youtubera.

W skrócie:

  • Jeden z graczy w Minecrafta stworzył rekordową farmę ziemniaków w trybie przetrwania, aby złożyć hołd zmarłemu youtuberowi, Technoblade'owi.
  • Farma zawiera dokładnie 250 876 ziemniaków. 
  • Jej budowa zajęła 16 dni.

Użytkownik Reddita o pseudonimie Abuildingcat_ podzielił się filmem przedstawiającym jego najnowsze osiągnięcie w grze: gigantyczną farmę ziemniaków zbudowaną w trybie przetrwania. Farma ta zawiera dokładnie 250 876 ziemniaków. Jest to największa zarejestrowana farma ziemniaków w Minecrafcie. Poprzedni rekord należał do innego użytkownika Reddita, o pseudonimie ssskull_. Jego farma powstała w 2020 roku i zawierała około 247 000 ziemniaków (według obliczeń Abuildingcat_).

Reklama

Budowa farmy nie była łatwa. Wykonanie zadania zajęło aż 16 dni intensywnej pracy. Abuildingcat_ mógłby skorzystać z trybu kreatywnego, aby przyspieszyć proces, ale zdecydował się tego nie robić. Jednym z powodów była chęć uczczenia pamięci Technoblade'a, znanego youtubera publikującego filmy z Minecrafta, który zmarł w 2022 roku.

Technoblade był jednym z najważniejszych członków społeczności Minecrafta, a jego wpływ na grę i jej fanów jest nieoceniony. Jego filmy cechowało poczucie humoru i kreatywność. Materiały inspirowały rzesze graczy do tworzenia własnych, niezwykłych projektów.

Minecraft miał premierę w 2009 roku. Od tamtej pory tabuny graczy spędzają często spędzają tygodnie, a nawet miesiące, na ręcznym zbieraniu zasobów, takich jak broń, narzędzia czy różnego rodzaju bloki. To wszystko po to, by tworzyć mniej lub bardziej imponujące konstrukcje. Proces ten bywa żmudny, ale efekty są często zdumiewające. A oto przykłady. Jeden z graczy stworzył ogromną bazę tematyczną na pustyni, a inny zbudował dokładną replikę Wieży Eiffla.

Warto sięgnąć też po album "Budowle mistrzów", w którym znalazło się kilkadziesiąt fantastycznych dzieł profesjonalnych twórców, stworzonych w Minecrafcie. Wielu z nich oddaje się tworzeniu wyłącznie w ramach hobby, ale niektórzy uczynili z tego sposób na życie i zarabianie dużych pieniędzy. W książce można znaleźć ogromne podwodne rzeźby, piękne średniowieczne grody, imponujące futurystyczne miasta czy kosmiczne sceny. To praktycznie lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników Minecrafta, a także przepastne źródło inspiracji, pozwalające wznieść się na wyższy poziom.

Minecraft towarzyszy nam od wielu lat i wygląda na to, że jeszcze długo utrzyma się na szczytach list popularności. Tym bardziej że twórcy cały czas go rozwijają. Ostatnio wypuścili wczesną wersję gry dostosowanej do PlayStation 5 (wcześniej na PS5 można było grać wyłącznie w wersję na PS4, w ramach wstecznej kompatybilności). Pojawiło się także sporych rozmiarów rozszerzenie - Tricky Trials.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | Mojang
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy