Reklama

​Minecraft. Gracz przekopuje całą mapę... już od pięciu lat

YouTuber działający w sieci jako "Minthical" postawił przed sobą szalone zadanie, polegające na przekopaniu kilofem całego świata zbudowanego z sześciennych bloków w grze Minecraft.

Chociaż od premiery Minecrafta minęło już wiele czasu, to tytuł ten nadal przyciąga ogromne rzesze zwolenników. Gra dzięki swoim niekończącym się w zasadzie możliwościom skłania do tworzenia rzeczy, które z pozoru wydawałyby się niemożliwe do skonstruowania. Na grywalność wpływa również otwarty świat wyzwalający kolejne pokłady kreatywności.

Dużych projektów w dziele od Mojang Studios mamy tak naprawdę bez liku. Gracze odtwarzają Planetę Ziemię w skali 1:1, kolejni przemierzają cały świat od krańca Afryki po sam koniec Europy, a jeszcze inni po prostu uczestniczą w rozgrywce celem relaksowania się.

Reklama

Pewien YouTuber podjął się pracochłonnego zadania. Przekopuje cały Minecraftowy świat

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o imponującym, autorskim projekcie, który powstał z inicjatywy YouTubera "Minthical". Gracz postanowił przekopać cały świat zaprojektowany w Minecrafcie przy pomocy swojego kilofa. Karkołomne zadanie ma dać odpowiedź na dwa intrygujące pytania: ‘ile czasu może to zająć?’ oraz ‘z ilu bloków zbudowany jest Minecraftowy świat?’

Projekt o nazwie Bedrock Masacre zapoczątkowany został w 2017 roku, więc już pięć lat temu. Przez ten czas YouTuber pieczołowicie kopał wszystkie sześciany, poczynając od środka mapy, aż po jej obrzeża.

Do tej pory udało się wykopać blisko 45 milionów bloków, a cały proces można było doglądać na transmisjach na żywo prowadzonych przez inicjatora tego projektu. Autor opublikował do tej pory sumarycznie ponad 2 tys. godzin transmisji... z przekopywaniem niezwykle rozległego świata.

Jeszcze większy podziw budzi fakt, że Minthical realizuje swój projekt w trybie Survivalowym, co nieco utrudnia cały proces. Finalnie YouTuber jest bardzo blisko ukończenia zadania, które postawił przed sobą pięć lat temu. Szacuje się, że do wykopania pozostało już mniej niż 2 mln bloków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mojang | Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama