Reklama

Maskarada - nowa przygoda Wiedźmina w klimatach noir

​Fani przygotowali nową nieoficjalną przygodę dla pierwszej części gry Wiedźmin.

Wydany w 2007 roku Wiedźmin doczekał się nowej modyfikacji i to nie byle jakiej, ponieważ wnosi ona do świata Geralta z Rivii całkowicie nową przygodę, która - co ciekawe - rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w trzeciej odsłonie serii CD Projekt RED. Maskarada ponownie przenosi nas do znanej z jedynki lokacji, Wyzimy, do której przybywa karawana kupiecka z Vengerbergu oraz tajemniczy zabójca. Wśród podejrzanych znajduje się m.in. doppler mogący przybierać wygląd różnych postaci. Naszym zadaniem staje się więc znalezienie tego właściwego mordercy, co nie będzie łatwym zadaniem.

Reklama

Ogółem nowa przygoda zawierająca 14 nieliniowych zadań powinna wystarczyć na około 7-8 godzin rozgrywki. Warto podkreślić, że stylistyka nawiązuje do klimatów noir. Modyfikację pobierzemy ze strony moddb: https://www.moddb.com/mods/masquerade.

Za powstanie pierwotnie rozpoczętego oraz reaktywowanego projektu grupy Ifrit Creative odpowiada zespół eLeR Creative. Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza tego rodzaju modyfikacja rozszerzająca Wiedźmina o całkowicie nową historię. W przeszłości powstały m.in. dodatki w postaci Wesela, Wiedźminkołaj czy oficjalnych Ceny Neutralności oraz Efektu Ubocznego, które trafiły do Edycji Rozszerzonej gry.

Niestety mody stworzone przez fanów nie posiadają głosów i jest to ich największy minus. Oprócz tego w przygotowaniu jest również fanowskie Pożegnanie Białego Wilka, fabularnie nawiązujące do Wiedźmina 3: Dziki Gon i ślubu Geralta oraz Yennefer, ale w wyniku ograniczeń powstaje on na silniku Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Akcja DLC rozgrywa się w twierdzy Kaer Morhen, zaś rozszerzenie nie będzie posiadać dubbingu.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy