Manor Lords dopiero zadebiutuje, a w sieci już zachwyty nad polską strategią

Wiele wskazuje na to, że Manor Lords, polska produkcja od studia Slavic Magic, może już niebawem wprowadzić ogromne poruszenie na rynku gier wideo z gatunku strategii. Pierwsze recenzje krytyków zwiastują spory sukces?

Najbardziej oczekiwana gra na Steamie

Manor Lords słyszymy coraz więcej i częściej. Nic w tym dziwnego, skoro wielkimi krokami zbliża się duża premiera polskiego dzieła tworzonego przez studio Slavic Magic, czyli dewelopera Grzegorza Kwietnia. Do tej pory otrzymaliśmy kilka interesujących zwiastunów i gameplayów z samej gry.

Pierwszy trailer pojawił się w sieci w 2020 roku i od razu rozgrzał spore rzesze miłośników pełnoprawnego gatunku gier strategicznych. Przez te kilka lat zmieniło się jednak bardzo dużo. Manor Lords sukcesywnie przebijało się na słynnej liście życzeń Steama, aż finalnie kilka dni temu tytuł zawędrował na sam szczyt.

Reklama

Manor Lords jest aktualnie najbardziej wyczekiwaną grą na Steamie. Pewne jest to, że dzieło znajduje się wishliście przeszło 2 milionów użytkowników platformy stworzonej przez gabe’a Newella. Ten olbrzymi sukces przebił nawet najbardziej jaskrawe oczekiwania głównego producenta gry. Grzegorz Kwiecień nie krył ogromnego zdziwienia, że jego tytuł jest aż tak rozchwytywany w środowisku graczy.

Co zaoferuje Manor Lords?

Manor Lords to gra osadzona w realiach średniowiecznych. Doświadczymy tutaj pełnoprawnej strategicznej rozgrywki z widowiskowymi walkami uzupełnianymi ogromem możliwości konfigurowania własnych szyków bojowych czy formacji. Nasza armia wyróżni się także zindywidualizowanym wyposażeniem i statystykami.

Sama gra mocno inspiruje się architekturą Frankonii końca XIV wieku, a deweloperzy nie kryją się z tym, że w najwierniejszy sposób będą chcieli przedstawić realizm i autentyczność historii, którą implementują w swoim dziele.

Oprócz intensywnych i imponująco prezentujących się na trailerach bitew, zarządzać będziemy musieli swoimi zasobami i armią, prowadzić sieć dyplomacji z innymi władcami, organizować łańcuchy produkcyjne czy produkować towary handlowe i produkować uzbrojenie dla naszego wojska.

Pierwsze recenzje Manor Lords. Polska gra skazana na sukces?

Pomimo tego, że Manor Lords trafi na Steama, GOG-a i PC Game Passa 26 kwietnia w wariancie Early Access, kilka zagranicznych redakcji już otrzymało wcześniejszy dostęp do gry. Z pierwszych recenzji wyczytać można, że średniowieczna strategia od polskiego twórcy to bardzo udane dzieło.

PC Gamer w swojej recenzji chwaliło złożoność mechanik w Manor Lords i liczbę możliwości do odkrycia i eksploracji. "Manor Lords to ujmująca gra polegająca na budowaniu miast, która pozwala ci właściwie podziwiać to, co zbudowałeś (...). Chociaż w obecnej wersji brakuje wielu ulepszeń i zasad, które pozwolą ci udoskonalić średniowieczne społeczeństwo, w ciągu ostatnich kilku dni byłem bardzo zajęty i mam jeszcze o wiele więcej do odkrycia, zanim zbuduję dość odwagi, aby wypowiedzieć wojnę mojemu rywalowi" - czytamy.

Redakcja Rockpapershotgun skupia się z kolei na optymalizacji sprzętowej i wydajności Manor Lords. "Ogólnie [gra] jest w dobrym stanie, zarówno pod względem wczesnego dostępu, jak i solowego projektu programistycznego, skutecznie równoważąc dobrą grafikę ze stosunkowo niewielkimi wymaganiami sprzętowymi, które powinny pomóc jej działać na starszych komputerach PC" - dowiadujemy się.

A Wy, skusicie się na Manor Lords w momencie premiery gry we Wczesnym Dostępie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Manor Lords | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy