Mafia 4 prawdopodobnie powstaje, ale są problemy

​Prace nad Mafia 4 bez wątpienia trwają, ale studio odpowiedzialne za grę mierzy się z istotnymi problemami.

O tym, że czwarta część Mafii najprawdopodobniej powstaje, dowiedzieliśmy się na początku maja. Najpierw poinformował o niej serwis Kotaku, a później tym tropem poszli kolejni informatorzy.

W podcaście XboxEra padło nawet parę konkretów. Gra ma być prequelem części pierwszej, jej akcja ma się toczyć na Sycylii na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, a opowieść ma się skupić na rodzinie Dona Salieriego (szefa Tommy'ego, głównego bohatera "jedynki").

Reklama

Nie ma więc wątpliwości, że prace nad Mafią 4 ruszyły, ale można mieć obawy co do ich tempa. Jak donosi Jason Schreier z portalu Bloomberg, studio odpowiedzialne za grę - Hangar 13 - mierzy się obecnie z dużymi problemami.

W ostatnim czasie deweloper anulował prace już nad drugim projektem z rzędu - za pierwszym razem był to Volt, a teraz chodzi o Mosaic (w obu przypadkach są to prawdopodobnie nazwy kodowe). W efekcie w firmie doszło do licznych zwolnień.

Mafia 4 powstaje mimo problemów

Schreier poinformował, że mimo problemów Hangar 13 pracuje obecnie nad dwoma tytułami. Pierwszy z nich to Mafia 4 (projekt powstaje pod nazwą kodową Nero), a druga to... gra tenisowa (o tytule roboczym Hammer). Dziennikarz Bloomberga to już trzecie wiarygodne źródło, które potwierdza, że czwarta część Mafii powstaje.

Jednak prace nad nią są prawdopodobnie na bardzo wczesnym etapie. Niewykluczone, że od premiery dzieli nas kilka lat. Pierwszych szczegółów także nie powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mafia 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy