Reklama

Mafia 4 powstaje? O to co już wiemy o najnowszej odsłonie popularnej serii

​Mafia to uznana seria od studia Illusion Softworks, która zadebiutowała w 2002 roku, zbierając pozytywne opinie. Po wydaniu trzeciej odsłony o marce na pewien czas zrobiło się cicho, ale powróciła ona w ubiegłym roku za sprawą remake'a i dwóch remasterów, chociaż wciąż nie jest to pełnoprawna kontynuacja wyczekiwana przez graczy od paru lat. Być może w niedługim czasie doczekamy się zapowiedzi następnej odsłony?

Mafia 4 pozostaje w fazie rozwoju, a za grę odpowiadają autorzy średnio przyjętej przez graczy trzeciej serii oraz dobrego remake'u jedynki, który zadebiutował w 2020 roku. Redditer o pseudonimie BIGgunSMALLone powołujący się na znajomego pracującego w organizacji klasyfikującej różne treści zdradził miejsce akcji i informacje o głównym bohaterze. Akcja Mafii 4 ma zostać umieszczona w mieście Saint Fortuna inspirowanym Las Vegas, a także ponownie w Lost Heaven stanowiącego arenę zmagań w pierwszym epizodzie.

Tym razem wskoczylibyśmy w buty skorumpowanego policjanta zaangażowanego w przestępstwa hazardowe, o czym dowiadują się jego przełożeni. W konsekwencji protagonista musi podjąć decyzję czy uporać się z sytuacją lub przejść na ciemną stronę mocy i zostać gangsterem.

Reklama

Co ciekawe w produkcji nie zabraknie drugiej grywalnej postaci - sędziego ze wspomnianego Lost Heaven i tutaj sugeruje się powrót bohatera pierwszej Mafii - Tommy'ego Angelo, ale nie wiadomo w jakiej formie.

Byłoby to jak najbardziej realne, ponieważ akcja czwórki zostanie umieszczona między 40. a 80 latami. Najpewniej ten sędzia będzie związany jakoś bezpośrednio z Angelo. Są to rewelacje nieoficjalne, dlatego należy do nich podchodzić z dystansem.

Umiejscowienie akcji opowieści w Los Angeles oraz postawienie na skorumpowanego policjanta wydaje się interesującym pomysłem, aczkolwiek dużo zależy od poziomu samej fabuły, która w przypadku trójki nie była zbyt wysokich lotów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy