Reklama

Mafia 4: Akcja gry osadzona poza Ameryką

​Najnowsze doniesienia na temat Mafii 4 sugerują, że tym razem gra będzie miała inne miejsce akcji.

Kilka dni temu internet obiegła informacja o tym, że Mafia 4 powstaje na silniku Unreal 5 i opracowywana jest w studiu Brighton z Hangar 13. To spore zaskoczenie, gdyż do tej pory Hangar używało autorskiego silnika. Przesiadka na Unreal 5 spowodowana jest najprawdopodobniej jego możliwościami w kwestii tworzenia otwartych światów i większego dostępu do programistów, którzy potrafią tworzyć gry na tym silniku.

Ojciec Chrzestny z Lost Heaven

Gospodarz Xbox Era - Shpeshal Nick uważa, że po pierwsze - Mafia 4 będzie nosić inną nazwę, a po drugie akcja gry osadzona będzie we Włoszech, a nie w USA. Wydaje się, że to pewny strzał ponieważ, wszystko wskazuje na to, że najnowszy tytuł będzie prequelem do historii opowiedzianej w 2002 roku. Mafia 1 toczyła się w fikcyjnym mieście Lost Heaven w stanie Illinois w latach 30. XX wieku. Według Nicka nowa "Mafia" opowie o tym, jak Don Salieri doszedł do władzy na Sycylii, zanim wyemigrował do USA.

Reklama

Co ciekawe, autor tych rewelacji nigdy wcześniej nie grał w żadną część Mafii i podkreśla, że wszystko, co wie, to pogłoski i nie można zakładać, że wszystko sprawdzi się w stu procentach. Według niego Mafia 4 będzie w swoich założeniach podobna do Mafii 2. Dostaniemy więc otwarty świat z liniową fabułą i dobrą historią.

Prawdopodobnie już niebawem dowiemy się nieco więcej szczegółów z nadchodzącej produkcji. Trzymamy kciuki za koncepcję prequela. Don Salieri byłby niesamowicie ciekawą postacią, a twórcy mogliby czerpać inspirację z Ojca Chrzestnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy