Reklama

Legendarny Kapitan Tsubasa otrzyma nową grę

​Starsi gracze pamiętają jeszcze zapewne serial "Kapitan Jastrząb" - jedno z pierwszych emitowanych w Polsce anime, opowiadające o przygodach piłkarza, Tsubasy Ōzory. Cykl doczekał się także licznych adaptacji w postaci gier wideo, choć w ostatnich latach były to już tylko średniej jakości produkcje mobilne.

Do teraz! Bandai Namco ogłosiło, że zapoczątkowana w 1981 roku licencja otrzyma nowy tytuł już na PC, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Pełna nazwa to Captain Tsubasa: Rise of New Champions. Sam wydawca przypomina, że od premiery ostatniej gry konsolowej minęło już dziesięć lat.

Sam Tsubasa niekiedy potrzebował dwóch odcinków na przebiegnięcie boiska, więc tak długie oczekiwanie może nie być zbyt dużym zaskoczeniem. Obecnie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat produkcji, lecz ta ma zadebiutować jeszcze w tym roku, bez nacisku na realizm rozgrywki.

Reklama

"Nowa gra konsolowa zostanie wydane jako zręcznościowa produkcja piłkarska. Wszyscy będą mogli cieszyć się wymienianiem super zagrań we współczesnej oprawie graficznej" - czytamy w zapowiedzi. Te "super zagrania" z serialu były często dość szalone i obejmowały współpracę kilku zawodników.

Grafika także nie będzie realistyczna, z naciskiem na kreskówkowy styl, który pasuje do materiału źródłowego. Nie zabraknie znanych postaci, takich jak bramkarz Genzo Wakabayashi, który - jak głosi legenda - nigdy nie wpuścił gola spoza pola karnego, a zaraz po podstawówce trafił do kadry Japonii.

Sam Tsubasa oczywiście chce wyjechać do Brazylii, skąd pochodzi jego nauczyciel, Roberto Hongo. Jego największy rywal to Kojiro Hyuga, który byłby jeszcze lepszy, gdyby nie fakt, że musi on pomagać swojej rodzinie po śmierci ojca. Ach, cóż to były za czasy, gdy historie te prezentowała Polonia 1!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy