Layers of Fear: Twórcy udostępnili długi pokaz rozgrywki

Layers of Fear kilka lat temu szturmem przebił się do szerokiej publiki graczy zakochanych w grach grozy. Produkcja polskiego studia siedem lat temu zadebiutowała na rynku, a teraz doczeka się gruntownego odnowienia. Zaprezentowano właśnie długie nagranie z gameplayu odnowionego Layers of Fear.

Layers of Fear lata temu zachwyciło graczy

Pierwsza część Layers of Fear miała swoją światową premierę w lutym 2016 roku. Był to pierwszy głośny tytuł z gatunku horrorów od krakowskiego studia Bloober Team. Produkcja bardzo szybko nabrała dużego rozgłosu w środowisku graczy. Layers of Fear było bardzo udaną grą, z zachwycającą warstwą graficzną czy gameplayem trzymającym w napięciu do samego końca. Akcja pierwszej części rozgrywała się w 20-leciu międzywojennym w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Artysta, w którego się wcielamy, wraca do swojej pracowni a następnie doznaje halucynacji. Następstwa stanu tego są wręcz przerażające. Recenzenci i gracze wystawili bardzo dobre oceny naszemu rodzimemu dziełu. Pozytywne opinie sprawiły, że Bloober Team zdecydował się na kontynuację tej produkcji. Teraz nadchodzi remake pierwszej części. Właśnie do sieci trafił ponad jedenastominutowy pokaz rozgrywki. Od samego początku można się bardzo przerazić.

Remake Layers of Fear może być wielkim hitem

Warto wspomnieć, że do stworzenia odświeżonej wersji Layers of Fear użyto najnowszych dostępnych środków technicznych. Na ich czele stoi silnik graficzny Unreal Engine 5 od Epic Games, pozwalający uzyskać grafikę na fotorealistycznym poziomie.

Ponadto w grze zaimplementowane jest użycie technologii tj. Lumen, Ray Tracing, HDR czy Niagara. Dzięki temu remake Layers of Fear będzie jeszcze bardziej realistyczny, niż to było siedem lat temu podczas premiery. Bloober Team zapewniał, że ich remaster będzie czymś nieco innym, niż mogliśmy widzieć do tej pory na rynku gier wideo.

Tak też prawdopodobnie będzie, gdyż zaprezentowany fragment pochodzi z nowego rozdziału, zatem jest to nie tyle odświeżenie starszej gry, ale także uzupełnienie jej o nową treść. Fani gier grozy mają zatem na co czekać. Premiera remake’u Layers of Fear nastąpi już za kilka miesięcy, bo w czerwcu tego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Layers of Fear | Bloober Team
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy