Layers of Fear. Polskie studio pokazuje zwiastun nowego horroru

Bloober Team to jedna z najbardziej znanych polskich wytwórni gier wideo. Firma z siedzibą w Krakowie specjalizuje się w grach z gatunku horror. Teraz została zapowiedziana nowa produkcja, ale bazująca na wydanych wcześniej grach. Nachodzi Layers of Fear.

Bloober Team buduje swoją markę na świecie

Założone w 2008 roku krakowskie studio Bloober Team w ostatnich latach stało się bardzo znane na rynku gier wideo. Twórcy z Małopolski zasłynęli przede wszystkim grami grozy. W 2016 roku w sklepach pojawiło się Layers of Fears. Produkcja, której bohaterem był obłąkany malarz szybko zdobyła popularność i stała się jedną z najciekawszych propozycji gatunku. Po dwóch latach światło dzienne ujrzała druga część z podtytułem "Legacy", a trzy lata później gracze mogli zagrać w Layers of Fears 2 - była to pozycja jeszcze lepiej oceniana przez krytyków i graczy.

Reklama

W 2021 Bloober Team wypuścił kolejną dużą grę. Tym razem osadzone w Krakowie lat 90-tych The Medium. Co ciekawe, wizerunku na rzecz tej produkcji udzielił znany aktor - Marcin Dorociński, którego postać była grywalna w niektórych fragmentach. Studiu powierzono także przygotowanie remake’u słynnego Silent Hill.

To tylko udowadnia, jak wielkim uznaniem cieszy się Bloober Team w branży gier wideo. Teraz nasi rodacy opublikowali zwiastun nowej produkcji - Layers of Fear. Choć tytuł jest bardzo podobny do poprzednich produkcji, to dostaniemy nieco odmienną historię.

Nadchodzi Layers of Fear - gracze znów dostaną dużą dawkę strachu?

Z informacji od producenta możemy dowiedzieć się, że gra zostanie stworzona na silniku graficznym Unreal Engine 5.  W zwiastunie widzimy znane nam miejsca z poprzednich części. Niewykluczone, że nowa produkcja będzie po prostu połączeniem przedstawionych już wcześniej historii. Być może teraz powstanie jedno, upiorne uniwersum.

Z racji tego, że użyto piątej generacji silnika graficznego od Epic Games, oprawa wizualna wygląda doskonale na tym trailerze. Niestety nie znamy szczegółów zawartości. Premiera jest zapowiedziana już na czerwiec tego roku, więc czasu do pojawienia się tej produkcji nie zostało aż tak dużo. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni Bloober Team udostępni nam więcej informacji. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bloober Team | Layers of Fear
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy