Reklama

Kung-fu RPG w natarciu, czyli jest potwierdzona data Biomutant

​Wiele osób zwątpiło już w to, że gra w ogóle ujrzy światło dzienne, a tu niespodzianka - Experiment 101 podało właśnie datę premiery, która już niebawem.

Biomutant od momentu swojego ujawnienia wywołuje dużo emocji, ale jednocześnie był już obecny na tylu listach typu najbardziej wyczekiwane gry roku, że większość z nas była przekonana, że deweloper zdecydował się na jego skasowanie.

Na szczęście tak się nie stało i ten szalony tytuł nie tylko trafi w nasze ręce, ale i stanie się to dosłownie za kilka miesięcy, a dokładnie 25 maja. Co jednak ciekawe, dodatkowy czas potrzebny twórcom nie był jednak przeznaczony na wersję na nowe konsole, bo Biomutant zadebiutuje jedynie na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Nie da się ukryć, że posiadacze platform poprzedniej generacji z pewnością zacierają ręce z zadowolenia, bo nie zostało już wiele produkcji, które dostają ekskluzywnie. Niemniej użytkownicy PlayStation 5 i Xbox Series X nie będą oczywiście stratni, bo będą mogli uruchomić tytuł na swoich sprzętach w ramach wstecznej kompatybilności.

Przypominamy, że w Biomutant to “postapokaliptyczna opowieść kung-fu", w której wcielamy się w zmutowanego zwierzęcego bohatera (do stworzenia samodzielnie), przemierzając otwarty świat pełen przedziwnych metod transportu i zadań, za pomocą których ocalimy albo zniszczymy świat oraz coś, co nazywa się Drzewem Życia.

Jeśli chodzi o historię, to już wszystko, co na razie wiemy, ale studio Experiment 101 z pewnością będzie dzielić się kolejnymi szczegółami, gdy będziemy zbliżać się do majowego debiutu. Poza tym, jedno jest pewne - gra będzie szalona, dziwna i bardzo oryginalna!

Wystarczy tylko wspomnieć, że dostaniemy całkowitą dowolność w zakresie tworzenia własnego wyposażenia, które następnie, w połączeniu z kopniakiami, pięściami, skokami, strzałami i innymi szalonymi akcjami, przetestujemy w pełnych chaosu starciach trzecioosobowych. 

Nazwa Biomutant zobowiązuje, więc nie mogło też zabraknąć mutacji, a konkretniej ponownego kodowania własnej struktury genetycznej, by odblokować potężne zdolności specjalne, jak forma żółwia, telekineza czy lewitacja. Trudno sobie to wszystko wyobrazić? W takim razie polecamy obejrzeć ostatni opublikowany gameplay z gry, który co prawda ma już ponad pół roku na karku, ale dobrze oddaje klimat gry.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: BioMutant

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje