Reklama

Konsole wciąż są popularnym sprzętem do grania wśród dzieci

Najnowsze wyniki badań grupy NPD, których tematem były gry mobilne, zdają się potwierdzać stałą popularność "tradycyjnych" platform do gier.

Firma badawcza NPD podzieliła się ostatnio interesującymi rezultatami ostatnich ankiet, według których mobilne gry nadal cieszą się rosnącą popularnością wśród dzieci, ale konsole i gry komputerowe również nie narzekają na brak zainteresowania.

Materiały do wyżej wymienionego badania NPD zbierało poprzez internetową ankietę, która dostępna była w sieci od czerwca. Badania przeprowadzone zostały na reprezentatywnej grupie dorosłych kobiet w wieku od 21-60 lat, które wychowują dzieci w wieku od 2-17 lat. Dodatkowo, w przypadku gdy dana pani mogła poszczycić się większą ilością pociech, starsze z nich również były proszone o wypełnienie testu, podczas gdy młodsze odpowiadało na pytania, korzystając z pomocy swojej mamy. W sumie w badaniu udział wzięło prawie 4000 tysiące dzieci, które lubią gry.

Reklama

Podsumowując zebrane dane okazało się, ze 67% ankietowanych wciąż gra na konsoli i komputerze, podczas gdy jednocześnie 64% z nich przyznało się do oddawania się tego typu rozrywce także za pośrednictwem urządzeń mobilnych (smartfonów/tabletów). NPD zauważyło przy tym, że czas spędzany na tego typu zabawie (grając na mobilnym urządzeniu) uległ wydłużeniu (aktualnie 7h w tygodniu w porównaniu do 5h w 2011 roku). Z kolei dla odmiany, wiek dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z elektroniczną rozrywką zmniejsza się - w tym momencie średnie dziecko swoje pierwsze urządzenia mobilne otrzymuje w wieku ośmiu lat.

Opisywane w tym newsie badania grupy NPD były bardziej nastawione na uzyskanie informacji w temacie gier mobilnych, ale to dobrze, że przy okazji potwierdziła się niesłabnąca popularność konsol i komputerów. Tego typu ankiet powstało już całkiem sporo, i niezależnie od publikowanych w nich wyników, jesteśmy przekonani, że w życiu każdego gracza, pomimo szybko rozwijającego się i kuszącego rynku mobile, nadal jest sporo miejsca na tradycyjne gry komputerowe i wideo.

Wydaje nam się, że to rozdmuchiwanie ogromnej popularności na mobilne gry jest zupełnie niepotrzebne - wiele razy udowodniono, ze smartfony i tablety, pod wieloma względami, nie są tak naprawdę w stanie dostarczyć tych samych doświadczeń co gry na konsole. W każdym razie nie spodziewajcie się, że w najbliższym czasie zaczniemy pisać o zmierzchu tradycyjnego grania, który miałby być spowodowany zagrozeniem ze strony mobilnych sprzętów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama