Reklama

Komputer w klimacie cyberpunkowego miasta? Zniewalający projekt twórcy

Nietypowe projekty komputerów to tematyka, którą coraz częściej możemy uświadczyć w sieci. Na jednym z kanałów YouTube pojawił się właśnie film prezentujący niezwykłe dzieło – komputer stworzony w cyberpunkowej konwencji.

Twórcy coraz częściej prześcigają się z tworzeniem nietypowych komputerów jeśli chodzi o sam wygląd i stylistykę. Projekty, które goszczą w sieci, intrygują swoją niebanalnością, jak np. ten, w którym pewien YouTuber przerobił swój sedes w funkcjonalny komputer.

Nierzadko również sami producenci komponentów prześcigają się w tworzeniu niekonwencjonalnych obudów komputerowych i wychodzą tym samym naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, by wpasować się w rozmaite gusta. Za przykład może posłużyć firma MetalFish, która kilka tygodni temu zaprezentowała światu obudowę podzieloną na segment komputerowy i akwarystyczny.

Reklama

Komputer w stylistyce cyberpunka? Zniewala i intryguje

Teraz z kolei na kanale YouTube "Nordforge" pojawił się prawie 20-minutowy film prezentujący kolejny nietypowy komputer konstruowany w stylistyce cyberpunka z jawnym motywem i nawiązaniem do Blade Runnera.

Z całej obudowy tego komputera aż wylewają się neonowe barwy cyberpunkowego miasta. Uświadczyć możemy tutaj wiele banerów świetlnych, kolorowe balkony, świecące chodniki i cały ogrom witryn sklepowych... oczywiście również nasyconych głębokich światłem.

Na pierwszy rzut oka ciężko w ogóle stwierdzić, że taka bryła posiada w środku części komputerowe, bowiem swoją wielkością skrzętnie wypełniłaby przestrzeń nie jednego pokoju. Film prowadzi nas przez cały proces tworzenia tak zwariowanej kombinacji. Dowiadujemy się, że całość wykonana jest z kartonu, pojemników do jedzenia na wynos i folii aluminiowej. Jak przyznaje autorka koncepcji, praca nad tak rozległym projektem zajęła ponad 600 godzin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy