Reklama

Lubisz komputery i jesteś fanem akwarystyki? Oto idealny produkt dla Ciebie

Chińska firma działająca na rynku jako "MetalFish" zaprezentowała nową obudowę komputerową, która stanowi całkiem ciekawą hybrydę. Y2 Fish Tank Chassis to konstrukcja, która dzieli się na pół. Jeden segment wypełniony jest podzespołami komputerowymi, natomiast drugi to estetyka w najczystszej krasie stanowiąca... akwarium.

Nietuzinkowe obudowy komputerowe to zjawisko coraz częstsze

Producenci coraz częściej prześcigają się w opracowywaniu i wdrażaniu na rynek nietypowych komponentów do komputera, które mają za zadanie wynieść standardy estetyczne i wizualne na jeszcze wyższy poziom i tym samym wpasować się w gusta specyficznej grupy docelowej.

Na rynku uświadczyliśmy już obudowy komputerowe w kształcie piramidy. Swego czasu popularne były również bryły w kształcie trapezów i rombów, do których użytkownicy pecetów ochoczo wkładali swoje podzespoły.

Coraz częściej spotkać się można z obudowami, które inspirowane są różnymi grami komputerowymi, filmami i serialami. Ich design często nawiązuje swoją kolorystyką i nawiązaniem do konkretnego tytułu. Tak więc widzieliśmy już obudowy nawiązujące do gry Minecraft, czy takie, które miały przypodobać się wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen.

Reklama

Chińscy producenci stworzyli hybrydę komputera i akwarium

Firma MetalFish wyszła naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników akwarystyki wraz ze swoim nowym produktem Y2 Fish Tank Chassis, który dostępny jest już na rynkach w Państwie Środka.

Y2 Fish Tank Chassis to obudowa do komputera stanowiąca jednocześnie akwarium o grubości 5 mm. Segmenty oddzielone są od siebie warstwą akrylu o grubości 3 mm. Baza komputerowa opierać się może o standard microATX i do takich właśnie celów została zaprojektowana.

Nowy produkt od MetalFish posiada wymiary wynoszące 370 x 250 x 290 (blisko 27 litrów). Warto jednak podkreślić, że opisują one całkowite rozmiary produktu, wliczając w to część "wodną", jak i "komputerową".

W zestawie znajdziemy specjalny filtr zasilany poprzez USB, który ma być pomocny w utrzymaniu akwarystycznej części całej bazy. Warstwa szklana na samej górze pokryta jest specjalnym paskiem LED. Dodatkowo producent zapewnia i oferuje specjalny pilot, dzięki któremu można kontrolować oświetlenie całego zbiornika.

Do części komputerowej, która bazuje - jak już wspomniano - na standardzie microATX, dołączyć możemy jeden 2,5-calowy dysk. Segment wzbogacony jest dwoma przednimi wentylatorami 90 mm oraz chłodzeniem procesora o wysokości 90 mm. Do zestawu zamontować możemy kartę graficzną o maksymalnej długości 220 mm. Całość pracować musi na zasilaczu o standardzie 1U bądź FlexATX.

Jeśli chodzi jeszcze o aspekty techniczne, to należy jeszcze wspomnieć, że na obudowie znajdziemy dwa porty USB 3.0 oraz dedykowany przycisk do włączania i wyłączania sprzętu. Sama konstrukcja jest wbrew pozorom bardzo minimalistyczna. Widać, że twórcy postawili wszystko na aspekt wizualny. Nieco problematyczna wydaje się jednak wymiana wody w części akwarium. Sporo wątpliwości budzi też chłodzenie segmentu komputerowego, które nie dość, że może generować wysokie temperatury na małej przestrzeni "puszki", to jeszcze wpływać na temperaturę wody.

Y2 Fish Tank Chassis na rynku w Chinach zakupić można za ok. 75 dolarów, czyli blisko 350 zł w przeliczeniu na rodzimą walutę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy