Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kolejne zmiany w uniwersum Star Wars. Nowe gry będą kanoniczne

Dotychczasowe gry Star Wars nie były kanoniczne i stanowiły część tzw. Expanded Universe - zgodnego co prawda z filmową sagą, ale nieoficjalnego.

Gdy jednak Disney przejął prawa do serii, firma wprowadziła własne zasady. Jedną z nich jest fakt, że - o czym poinformowali właśnie przedstawiciele koncernu - kolejne gwiezdnowojenne gry będą już wchodziły do kanonu.

Reklama

Disney zdołał namieszać w świecie Star Wars jeszcze przed premierą siódmego epizodu. Jakiś czas temu firma ujawniła, że dotychczasowe produkty z tzw. Expanded Universe nie będą już miały znaczenia. Nadal będą w sprzedaży, ale nie będą brane pod uwagę przy tworzeniu kolejnych historii osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Teraz z kolei przedstawiciele Lucasfilmu poinformowali, że w przeciwieństwie do dotychczasowych książek, seriali, animacji i gier, kolejne będą już kanoniczne.To oznacza, że zarówno nadchodzące powieści, jak i produkcje powstające w studiach DICE, BioWare i Visceral Games będą już stanowiły oficjalną część gwiezdnowojennego świata.

Nad zgodnością całości czuwać będzie grupa, która nadzorować będzie powstawanie wszystkich historii z uniwersum Star Wars. I żeby było jasne - sieciówka Star Wars: The Old Republic nadal pozostanie niekanoniczną, jako że należy ona jeszcze do "starego" Expanded Universe.

Dowiedz się więcej na temat: Star Wars

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje