Reklama

Kilka minut akcji z Mount & Blade 2: Bannerlord

​Mount & Blade 2: Bannerlord pozostaje jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji wśród polskich - i nie tylko - graczy. Wielu liczyło na ujawnienie daty premiery na trwających właśnie targach gamescom, lecz tak się nie stało. Otrzymaliśmy za to nowe ujęcia z rozgrywki.

Zapis dostępnego dema opublikował między innymi serwis IGN. Zaczynamy od areny, na której możemy sprawdzić się w walce wręcz. Choć deweloperzy z Turcji gruntowanie przeprojektowali symulację fizyki i trafień, to potyczki nadal przypominają poprzednie odsłony serii.

Jest więc blokowanie za pomocą tarczy i szalone wymachiwanie toporkiem na wszystkie strony, a także rzucanie włócznią. Po skończonym turnieju otrzymujemy rzut oka na inne podstawowe mechanizmy zabawy, takie jak rekrutowanie wojów do naszej drużyny i menu miasta.

Tak jak i w poprzednich odsłonach, możemy przejść się na spacer po centrum, ale także skorzystać z szybkich opcji, takich jak teleportacja do twierdzy i areny, wizyta w niebezpiecznej dzielnicy tawern, handel, wspomniana rekrutacja oraz możliwość przewinięcie czasu do przodu.

Reklama

Następnie widzimy dobrze znaną mapę świata, a grający od razu rusza w pogoń za skromną grupą bandytów. Ci nie zamierzają się poddać, więc wkraczamy do akcji, tym razem na grzbiecie wiernego rumaka.

Po rozprawieniu się w wrogiem przechodzimy do łupów. Możemy od razu wyposażyć naszą postać w zdobyte dobra i wrócić na szlak. Jest też ekran rozwoju postaci, gdzie możemy wykupić szereg interesujących perków, takich jak walka bronią dwuręczną, taktyka, atletyka, leczenie, handel i tak dalej.

Gracze nadal czekają na jakiekolwiek informacje na temat trybu wieloosobowego w Mount & Blade 2: Bannerlord. Tymczasem na targi gamescom deweloperzy zabrali kampanię dla pojedynczego gracza.

Grający mogą przez 30 minut swobodnie eksplorować mapę oraz osady; spotykać i rozmawiać z różnymi mieszkańcami Calradii; wynajmować i trenować oddziały; brać udział w potyczkach i bitwach; handlować; brać udział w turniejach; i przyjmować zlecenia od notabli.

Mount & Blade 2: Bannerlord nie ma jeszcze daty premiery. Produkcja powstaje już sześć długich lat, a zapewne jeszcze dłużej - pierwszy teaser opublikowano we wrześniu 2012 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje