Reklama

Kampania Doom Eternal w nowym trailerze

​Piekielna strzelanka Doom Eternal zbliża się wielkimi krokami, z premierą zaplanowaną 20 marca na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Odpowiedzialne za prace studio id Sofware przygotowało nowy trailer produkcji, prezentujący sporo umierających demonów, a także drobny zarys fabuły projektu.

Tak, Doom ma fabułę. Poznajemy nieco więcej szczegółów na temat niebiańskiej organizacji Night Sentinels, którą poznaliśmy już w pierwszej odsłonie. Robotyczni rycerze nie mają chyba jednak najczystszych intencji i - jak zgadujemy - powalczymy zapewne nie tylko w piekle, ale i gdzie indziej.

A może szykuje się pełnoprawna wojna między niebem i piekłem, z gustownie wyrytym na samym jądrze ziemi pentagramem? To się okaże, a na razie pewne jest, że nie zabraknie dynamicznego strzelania do przeróżnych okropności, a wszystko to w rytmie pulsującej, muzyki z gatunki metal.

Reklama

Gra miała pierwotnie ukazać się w listopadzie. Po ostatnim opóźnieniu wiemy też, że na starcie nie otrzymamy trybu Inwazji (Invasion Mode), w którym będziemy mogli nawiedzać kampanie innych graczy. Ta forma zabawy ma zostać dodana w formie darmowej aktualizacji, już po premierze.

Również przygotowywany port na Nintendo Switch najwyraźniej jest większym wyzwaniem technicznym, a więc także został opóźniony. Co więcej, na chwilę obecną nie wiemy, kiedy gra trafi na tę konsolę, gdyż twórcy zdradzili jedynie, że nastąpi to w późniejszym terminie.

By nieco wynagrodzić złe wieści, id Software ogłosiło, że każdy, kto zdecyduje się na zakup Doom Eternal w przedsprzedaży, otrzyma za darmo grę Doom 64. Niestety produkcja ta także zostanie wypuszczona na rynek 20 marca na czterech platformach, co oznacza, że też zaliczy poślizg.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje