​James Bond powróci? GoldenEye 007 może doczekać się remastera

Pamiętacie kultową grę GoldenEye 007? Dzieło na rynku ukazało się... w 1997 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że przygody Jamesa Bonda mogą otrzymać remaster.

GoldenEye 007 wydany na Nintendo 64 dokładnie 25 lat temu, przecierał szlaki wielu późniejszym tytułom z gatunku strzelanek. Produkcja nawiązywała oczywiście do filmu "GoldenEye", który swoją światową premierę miał dwa lata wcześniej. Główną rolę Bonda zagrał Pierce Brosnan, a za reżyserskimi sterami zasiadł Martin Campbell.

Nikt nie spodziewał się, że gamingowa adaptacja okaże się takim sukcesem i na dobre zapisze się w kanonach i historii gier. Warto wspomnieć, że zespół deweloperski pracujący nad tą grą nie posiadał żadnego doświadczenia w branży. Był to dla niego pierwszy tak duży projekt. Pomimo tego, jak już wspomniano, GoldenEye 007 osiągnął bardzo duży sukces, a sama gra w oryginalnej wersji sprzedała się w blisko dziewięciu milionach egzemplarzy.

Reklama

GoldenEye 007 powróci jako remaster?

W sieci pojawiła się masa przecieków wskazująca na to, że GoldenEye007 z 1997 roku może doczekać się odświeżenia. Pierwsze doniesienia wskazywały, że informacje o remasterze pojawią się już podczas prezentacji Bethesdy i Xboxa 12 czerwca. Tak się jednak nie stało.

Jeszcze więcej nadziei w serca fanów może wlać (niepotwierdzona) informacja, która mówi o tym, że pod koniec czerwca odbędzie się Nintendo Direct. Podczas prezentacji japoński producent rzuciłby więcej światła na nadchodzące gamingowe produkcje.

Fani ostrzą sobie apetyty na potwierdzenie tych doniesień. Kto wie, być może właśnie wtedy doczekamy się oficjalnego ogłoszenia powrotu Jamesa Bonda w GoldenEye 007?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo | James Bond
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama