Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Integracja Xbox Game Pass z EA Play na PC opóźniona na przyszły rok

​Jeśli liczyliście na to, że jeszcze w tym roku Microsoft, zgodnie z obietnicą, dokona integracji EA Play w ramach abonamentu Xbox Game Pass na PC, to niestety nie mamy dla was najlepszych wieści.

Przypominamy, że gigant z Redmond zapowiadał, że EA Play trafi do usługi Xbox Games Pass na PC 15 grudnia, ale tak się nie stało, ponieważ firma w ostatniej chwili opóźniła tę integrację i zapowiedziała, że ta nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Reklama

Microsoft nie podał żadnej nowej daty, ani przyczyny tej obsuwy, co oznaczać może, że nie należy się jej spodziewać w najbliższych tygodniach i obstawiamy, że przyjdzie nam poczekać do lutego lub nawet marca.

Sytuacja wydaje się o tyle dziwna, że subskrybenci abonamentu Xbox Game Pass Ultimate na konsolach zyskali dostęp do EA Play już 10 listopada, a proces implementacji EA Play w ramach Xbox Game Pass na PC nie wydaje się być jakiś skomplikowany.

Wystarczy przecież udostępnić użytkownikom konkretne tytuły z biblioteki Electronic Arts. Panująca na świecie pandemia koronawirusa Covid-19 nie była łaskawa dla deweloperów, ale tutaj mówimy przecież o produkcjach, który miały już swoją premierę jakiś czas temu.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość, tym bardziej, że Game Pass to naprawdę opłacalna usługa już w obecnej formie, a kiedy dojdą do niej gry EA, w tym tak popularne serie, jak Sims, FIFA, Need For Speed czy Battlefield, wypadać będzie jeszcze korzystniej.

Osoby, które jeszcze nie miały okazji skorzystać z usługi Game Pas na PC mogą zrobić to w promocyjnej cenie 4 zł za pierwsze trzy miesiące i to w wersji Ultimate. Po tym okresie koszt wariantu Ultimate, który daje nam dodatkowe korzyści (obejmuje np. zarówno konsole, jak i PC oraz streaming w ramach xCloud) to 55 zł, a bazowy wariant to 40 zł za miesiąc. Decydując się na subskrypcję utrzymujemy dostęp do setek gier, które możemy pobrać na dysk i ogrywać lokalnie.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Xbox Game Pass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje