Indiana Jones and the Great Circle - nowy długi zwiastun już w sieci

Podczas tegorocznego Xbox Summer Game Fest mogliśmy obejrzeć nowy, rozszerzony trailer gry Indiana Jones and the Great Circle. Produkcja, która jest dziełem Bethesda i MachineGames, zadebiutuje jeszcze w tym roku i zapewni to, o czym marzyli od lat wszyscy miłośnicy Indiany Jonesa.

W skrócie:

  • Na Xbox Summer Game Fest zaprezentowany nowy zwiastun gry Indiana Jones and the Great Circle.
  • Premiera gry planowana jest na 2024 rok, w wersjach na Xboksy Series X/S oraz PC (tytuł będzie dostępny w usłudze Game Pass).
  • Trailer oddaje atmosferę klasycznych filmów o Indianie Jonesie.

W trailerze widzimy Indianę Jonesa oraz jego partnera w Himalajach, gdzie szukają cennego kamienia. Jak zwykle w przygodach Indy'ego, nie mogło zabraknąć nazistów, którzy szybko wkraczają do akcji w zaśnieżonej bazie. Partnerowi Jonesa udaje się wymknąć, a główny bohater - dubbingowany przez znanego z wielu gier wideo Troya Bakera - zostaje schwytany. Sceny pełne akcji, ciętych ripost i klasycznego humoru Indy'ego natychmiast przywołują wspomnienia z filmowych pierwowzorów.

Reklama

Jednym z imponujących elementów nowego trailera są realistycznie wyglądające twarze postaci. Animacje są płynne i naturalne, a twarz Indy'ego, jego mimika i reakcje są tak realistyczne, że momentami można zapomnieć, że to gra wideo.

Głos Troya Bakera, który naśladuje Harrisona Forda, również zbiera pozytywne opinie. Choć nie jest to oryginalny głos aktora, Baker radzi sobie na tyle dobrze, że można zapomnieć o różnicach. Nie tylko widać, ale i słychać, że twórcy robią, co tylko się da, aby odtworzyć atmosferę pierwszych filmów o słynnym archeologu.

Także każdy element świata gry (krajobrazy, wnętrza jaskić etc.) został starannie zaprojektowany, aby oddać atmosferę filmowych przygód. Nawet muzyka, pełna epickich motywów i napięcia, przypomina klasyczne ścieżki dźwiękowe z filmów o Indianie Jonesie.

Indiana Jones and the Great Circle będzie grą akcji z perspektywy pierwszej osoby, ale pojawią się w niej także segmenty trzecioosobowe. Trailer ujawnia kilka ciekawych elementów. Widzimy sceny walki, w których Indy wykorzystuje swój legendarny bicz, a także umiejętności w walce wręcz. Jest też moment, w którym bohater używa róznych narzędzi archeologicznych.

Wygląda na to, że Bethesda i MachineGames zdołali uchwycić esencję filmów o Indianie Jonesie, na co liczyli chyba wszyscy miłośnicy przygód o archeologu z ofidiofobią (lękiem przed wężami). Pozostaje pytanie, jak będzie prezentować się sam gameplay, bo oba elementy - odwzorowanie oryginalnego klimatu oraz elementy składające się na rozgrywkę - muszą ze sobą współgrać.

Nie wiadomo, czy Indiana Jones and the Great Circle trafi na PlayStation 5, ale sądząc po ostatnich wypowiedziach Phila Spencera można mieć nadzieję, że dojdzie do tego po jakimś czasie od premiery na PC oraz Xbox Series X/S. Dyrektor generalny Microsoft Gaming potwierdził, że gigant z Redmond planuje wydawać więcej gier opracowanych przez wewnętrzne studia także na PlayStation i Switchu. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy