Horizon Forbidden West: Oto sequel idealny

​W czasach, gdy branża gamingowa zachowuje się bardzo zachowawczo i praktycznie nie widzimy nowych IP, marka Horizon pokazała, że można. Nie dość, że można, to jeszcze da się to zrobić lepiej. Horizon Forbidden West jest większy, ładniejszy i jeszcze lepiej przemyślany niż Horizon Zero Dawn.

Akcja gry toczy się ponad tysiąc lat po upadku cywilizacji, którą znamy. Ludność wróciła do społeczności plemiennych, a ziemię zdominowały maszyny, które próbują upodobnić się do fauny, która na przestrzeni wieków zamieszkiwała naszą planetę. Główną bohaterką gry jest Aloy. Los kieruje ją ku odkryciu, jak zakończył się starty świat i powstrzymaniu kolejnej apokalipsy.

W Horizon Forbidden West zostało poprawione niemal wszystko. Fundamenty zostały, ale naprawione zostały elementy, które niezbyt udały się w pierwszej części. Jedynym słabszym elementem Forbidden West jest historia. Świat odarty z tajemnicy przestaje ciekawić i tym razem to gameplay napędza chęć grania.

Reklama

Horizon Forbidden West większe i lepsze

Świat gry rozciąga się od terenów zachodniego Utah po zrujnowane San Francisco. Mapa jest o około 30% większa niż w Horizon Zero Dawn. Przemierzamy pustynie, dżungle, ośnieżone góry i malownicze plaże. Tym razem możemy także eksplorować to, co znajduje się pod wodą. Niby więc mamy do czynienia z klasycznymi biomami, ale grafika gry jest tak oszałamiająca, że grę aż chce się oglądać.

Zdecydowanemu liftingowi uległa także walka i jej tempo. Zawdzięczamy to nowym gadżetom i broniom, którymi możemy zwalczać polujące na Aloy maszyny. Naszą bohaterkę rozwijamy dzięki 6 drzewkom umiejętności i tym razem walka w zwarciu ma spore znaczenie. W grze pojawili się przeciwnicy odporni na strzały.

Horizon jest więc nie tylko nową marką, która odniosła olbrzymi sukces, ale jednocześnie jedną z nie aż tak wielu produkcji, których sequele przewyższają oryginał. Wygląda na to, że przepis na kontynuację doskonałą to ulepszenie tego, co było, naprawienie błędów i... wykreowanie nowej tajemnicy, wartej odkrywania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Horizon Forbidden West
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy