Horizon Forbidden West: Aloy na najnowszej okładce Vanity Fair

​Aloy z Horizon Forbidden West idzie drogą Lary Croft. Bohaterka najnowszej gry na PlayStation 5 pojawiła się na okładce najnowszego wydania Vanity Fair.

Horizon Forbidden West to kontynuacja Horizon Zero Dawn. Pierwsza część wydana była w 2017 roku i choć stanowiła ryzykowny krok (nowa marka), szybko okazała się sukcesem i zachwyciła miliony graczy. Kolejne wydarzenia związane grą były już tylko pasmem sukcesów. Wydanie Horizon Zero Dawn na komputery PC i świetne przyjęcie przez graczy przypieczętowały tylko decyzję o powstaniu kontynuacji.

Horizon Forbidden West zostało bardzo dobrze przyjęte przez prasę i większość graczy. Zdarzają się jednak przypadki bombardowania złymi ocenami, związane z kwestiami ideologicznymi, które nie wszystkim odpowiadają. Mimo tego pozycja gry jest niezagrożona, a dowodem tego niech będzie fakt, iż główna bohaterka - Aloy, trafiła na okładkę Vanity Fair.

Reklama

Światowa sława Aloy

Powodem, dla którego Aloy znalazła się na okładce jest to, w jaki sposób twórcy podeszli do wykreowania tej postaci. Jest to zwykła, sympatyczna i nie przeseksualizowna dziewczyna, którą równie dobrze moglibyśmy minąć na chodniku. Jej surowy wygląd i piegowate policzki dodają jej autentyczności. Jest symbolem silnych i odważnych kobiet, które nie są spychane, do którejś z ról społecznych. Będzie świetnym materiałem dla zaangażowanych cosplayerek.

Chociaż pojawiły się pewne kontrowersje dotyczące zmian modelu Aloy w Horizon Forbidden West i Horizon Zero Dawn, wielu nadal uważa protagonistkę za jeden z powodów, dla których gry są tak popularne, jak są. Deweloper Guerrilla Games przypisuje dużą część popularności młodej serii nie tylko oryginalnemu światu, który stworzyło, ale także postaci, którą gracz kontroluje w tym świecie i którą łatwo polubić.

Jednak występ Aloy w Vanity Fair to nie tylko próba dziennikarskiego opisania postaci. Ofmario Manca, autor filmu, rozmawiał również z zespołem Horizon Forbidden West o ich odczuciach związanych z sukcesem Aloy. Producentka wykonawcza Horizon Forbidden West, Angie Smets, powiedziała: "Głęboko wierzę, że udało nam się stworzyć postać, którą lubią gracze, niezależnie od tego, czy są mężczyznami, czy kobietami".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Horizon Forbidden West
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy