Reklama

Hideo Kojima: Tajemniczy projekt i innowacyjna technologia

​Kontrowersyjny Japończyk pracuje już nad nową grą. Nie wiemy o niej póki co nic, poza tym, że wraz z zespołem korzysta z innowacyjnej technologii Sony.

Według nieoficjalnych doniesień, Hideo Kojima pracuje obecnie nie nad jednym, a nad dwoma projektami. Jeśli wierzyć informatorom, pierwszy powstaje przy współpracy z Sony, a drugi Japończyk realizuje ramię w ramię z Microsoftem. To byłby chyba pierwszy taki przypadek w historii, aby jedna osoba pracowała jednocześnie dla dwóch największych konkurentów. No, ale wracając do sedna...

Kojima opublikował na Twitterze pochwałę dla technologii o nazwie MADO, z której korzysta w pracach nad swoją nową grą, opracowywaną we współpracy z Sony. Przy jej wykorzystaniu twórca może nadzorować sesje motion capture. "MADO był bardzo użyteczny!" - pochwalił ją Kojima w tweecie.

Reklama

Hideo Kojima pierwszym użytkownikiem MADO?

MADO to sprzęt, który obecnie znajduje się w fazie prototypu. Niewykluczone, że Kojima jest pierwszą osobą, której Sony pozwoliło ją przetestować na szerszą skalę. Japończyk pracował z nią podczas sesji motion capture, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych.

Fani twórczości Sony mogą się zastanawiać, dlaczego właśnie Kojima otrzymał dostęp do MADO jako jeden z pierwszych twórców, a być może nawet jako pierwszy. Przeważnie przywilejem tym cieszą się wewnętrzni deweloperzy, wchodzący w skład PlayStation Studios, a nie zewnętrzni, tacy jak Kojima Productions. Co więcej, sesje motion capture, podczas których Japończyk korzystał z MADO, odbywają się w siedzibie studia Sony Santa Monica, odpowiedzialnego za serię God of War.

Tak czy inaczej, najbardziej powinno nas interesować to, nad czym obecnie pracuje Hideo Kojima. Można mieć nadzieję, że jeszcze w tym roku dowiemy się czegoś więcej nad temat jego aktualnych projektów - zarówno tego tworzonego z Sony, jak i tego, który realizuje z Microsoftem (o ile doniesienia na ten temat są w ogóle prawdziwe).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy