Sony kupi studio należące do Hideo Kojimy?

​Sony i Hideo Kojima współpracują ze sobą od lat. A teraz spekuluje się, że japoński gigant może kupić studio należące do ekscentrycznego twórcy.

Skąd pojawiły się te doniesienia? Ich źródłem stała się strona internetowa Sony, na której od dłuższego czasu oglądamy grafikę prezentującą twórczość deweloperów wchodzących w skład PlayStation Studios.

W ostatnich dniach zmieniono ją na nową wersję, na której - poza dotychczasowym materiałem - pojawiła się grafika z Death Stranding (zastępując Concrete Genie).

Co prawda Kojima wydał tę grę we współpracy z Sony, ale studio Kojima Productions nigdy nie było częścią PlayStation Studios. A japoński gigant na swojej stronie chwali się wyłącznie twórczością deweloperów wchodzących w skład tej grupy.

Reklama

Poza tym, Death Stranding swoją premierę miało w 2019 roku, więc nawet jeśli Sony chciałoby tylko zasygnalizować, że oficjalnie wspiera ten tytuł, dlaczego dodało go do grafiki z twórczością PlayStation Studios dopiero teraz, trzy lata później?

Gracze zwracają też uwagę na fakt, że do podobnej sytuacji doszło tuż przed tym, jak Sony wykupiło innego dewelopera - Bluepoint Games. Wówczas na oficjalnej grafice z twórczością PlayStation Studios pojawiła się produkcja tego studia - Demon's Souls.

Kojima Productions częścią Sony?

Pojawienie się grafiki z Death Stranding może sugerować dwie rzeczy - albo zacieśnienie współpracy między Sony a Hideo Kojimą, albo prawdopodobieństwo, że Kojima Productions w przyszłości (bliższej lub dalszej) stanie się częścią PlayStation Studios (czytaj: zostanie zakupione przez Sony). W obu przypadkach możemy liczyć na ciekawe inicjatywy obu podmiotów. Choć szczególnie interesujący wydaje się być ten drugi scenariusz.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hideo Kojima | PlayStation Vita | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy