Hellblade 2: Zaskakujące podejście do zapisanych stanów gry. Tego jeszcze nie było

Hellblade 2 daje graczom możliwość stworzenia tylko jednego pliku z zapisem stanu gry na raz. Twórcy gry dodali co prawda możliwość usunięcia swojego poprzedniego save’a, ale sposób, w jaki można to zrobić, jest dość zaskakujący.

Po rozpoczęciu rozgrywki w Hellblade 2 główny ekran będzie nas witał opcją stworzenia nowej historii. Po kliknięciu "Nowa historia" od razu i bez żadnego ostrzeżenia gra skasuje nasz wcześniej zapisany postęp. Dla niektórych może to być zabawna rzecz, dla innych - bardzo frustrująca. Musicie być bardzo uważni, jeśli gracie po długim dniu w pracy i nie jesteście w szczycie swoich możliwości umysłowych. Nadal jednak jest to coś innego niż mechanika permanentnej śmierci, znana z pierwszej części Sagi, która wywołała sporo oburzenia. Groziła ona skasowaniem save’a, choć tak naprawdę wcale tego nie robiła.

Reklama

Druga część Sagi jest chwalona w wielu recenzjach jako niezwykłe "doświadczenie" audiowizualne, aczkolwiek wielu oceniających odbiera jej końcowe punkty za długość czy chociażby nużące walki, które jednak na szczęście w tej odsłonie można przynajmniej ominąć.

Dla wszystkich, którzy natomiast obawiali się, że studio Ninja Theory, stojące za grą, stoi na krawędzi zamknięcia - mamy dobrą wiadomość. Twórcy sagi pracują już nad nowym tytułem, w dodatku jest to prawdopodobnie już ich kolejny projekt. Jeszcze w 2021 roku Ninja Theory ujawniło "Project Mara", a teraz mówi się o kompletnie nowej grze.

Project Mara ma być psychologicznym horrorem
, który koncentruje się na fotorealizmie i ma się dziać w całości w jednym mieszkaniu - mocno w tym przypomina jedną z odsłon serii Silent Hill. Na tę chwilę nie ujawniono jeszcze żadnej daty premiery tej gry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Senua's Saga: Hellblade 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy