Silent Hill 2 Remake z nową zawartością dla dorosłych graczy?

Silent Hill 2 Remake to jeden z najbardziej oczekiwanych horrorów ostatnich lat. Produkcja KONAMI, która została powierzona polskiemu studiu z Krakowa - Bloober Team trzyma w napięciu miliony oczekujących fanów. Teraz dowiedzieliśmy się prawdopodobnie kolejnych informacji na temat nadchodzącej gry, która ma dać nowe życie historii z 2001 roku.

Na nowego Silent Hilla czekają miliony graczy

Od kilku miesięcy wiadomo, że słynne japońskie studio KONAMI powierzyło tworzenie remake’u drugiej części Silent Hilla polskiemu studiu - Bloober Team. Krakowianie mają za zadanie odświeżyć legendarną produkcję z 2001 roku. Głównym bohaterem jest Harry Mason, którego córka znika w tajemniczych okolicznościach po wypadku samochodowym. Wspomniany Mason zostaje uwięziony w miasteczku, gdzie dzieją się paranormalne zdarzenia.

Polskie studio tworząc remake legendarnej gry otrzymało ogromne wyróżnienie od japońskich twórców. Wokół gry na razie istnieje wiele tajemnic, nie znamy wymagań sprzętowych, a nawet oficjalnej daty premiery. Za sferę marketingową odpowiedzialne jest KONAMI, choć nie dzieje się w tej kwestii zbyt wiele lat na razie. Jednak internauci dotarli do bardzo ciekawych informacji. Otóż podwyższono klasyfikację wiekową remake’u Silent Hilla 2. Ma to prawdopodobnie związek z dodaniem nowej zawartości do odnowionego horroru.

Reklama

Silent Hill 2 Remake zaskoczy contentem fanów?

Jak wspominaliśmy, na temat nowego Silent Hilla jest w sieci dosyć cicho. Teraz jednak powoli coś się zmienia w tym zakresie. Swoją opinię na temat gry wydała Entertainment Software Rating Board (ESRB). To kanadyjsko-amerykańska organizacja, która zajmuje się ocenianiem granic wiekowych dla gry na podstawie jej zawartości.

Działa ona tylko na rynku Ameryki Północnej, więc inne regiony mogą zastosować odmienne kryteria oceniania tego, dla jakiego wieku przeznaczona jest dana gra wideo. W ramach uzasadnienia ESRB przytacza konkretne sceny, a nawet dialogi z gry, które przedstawiają treści brutalne oraz nawiązujące mocno do seksualności. Sugerują one nową zawartość w grze?

Są to sceny, których nie znamy z oryginału z 2001 roku. Zatem Bloober Team zajął się nie tylko odświeżeniem ponad 20-letniego dzieła, ale także dodaniem nowej treści, która może zaskoczyć fanów serii stworzonej przez KONAMI. Niestety, nadal nie znamy oficjalnej daty premiery, więc na oficjalne potwierdzenie tej informacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy