GTA 3: Pokaz modyfikacji, gdzie pokazano Polskę sprzed 20 lat. Detale robią wrażenie

GTA 3 pojawiło się w sklepach przeszło 20 lat temu. Od tamtego momentu fani serii nie zapomnieli o przełomowej pod kilkoma względami produkcji od Rockstara. Teraz polscy modderzy ze StudioGameCam postanowili przerobić środowisko gry na polskie miasteczko początku lat 00. Jaki był tego efekt?

GTA 3 było przełomem w serii od Rockstara

GTA 3 było przełomową częścią w historii serii Grand Theft Auto. Produkcja, która premierę miała w październiku 2001 roku była pierwszą z trójwymiarową grafiką. Był to istny skok technologiczny w historii serii. GTA 3 zyskało ogromną popularność na całym świecie. Producenci ze studia Rockstar Games mieli jednak dużo pracy tuż przed premierą.

Niektóre z misji miały nawiązywać do ataków terrorystycznych i postanowiono usunąć poszczególne zadania w związku z atakami na wieże World Trade Center oraz Pentagon, które miały miejsce zaledwie miesiąc przed oficjalnym startem dystrybucji dla posiadaczy konsoli PlayStation2. Bohaterem tej części był Cloude, który żył w Liberty City stylizowanym na Nowy Jork.

Reklama

Po latach GTA 3 nie okryło się tak wielkim kultem, jak chociażby następca - GTA: Vice City czy GTA: San Andreas. Jednak wierni fani serii pamiętają o tej produkcji do dnia dzisiejszego. Polska grupa modderów postanowiła nadać polskiego klimatu mapie gry. StudioGameCam stworzyło modyfikację, która zamienia amerykańskie Liberty City na polskie miasto z pierwszej dekady XXI wieku. Na platformie YouTube pokazano efekty prac twórców z naszego kraju.

Polacy nadali lokalnego charakteru mapie z GTA 3

Jak informują sami twórcy projektu, mapa gry stylizowana jest na lata 2000-2010 i charakteryzowana jest na duże polskie miasto. Możemy zobaczyć znane sieci sklepów z logotypami pasującymi do wspomnianego okresu. Widzimy m.in. takie sklepy, jak Media Markt czy Obi. Ponadto zdecydowano się zaimplementować auta, które jeździły po polskich drogach w tamtych latach.

Były to często samochody wyprodukowane jeszcze za czasów PRL-u, lecz coraz częściej Polaków było stać na zagraniczne auta. Twórcy nie zapomnieli wdrożyć rodzimych utworów muzycznych do radia, które swój szczyt popularności miały w omawianym okresie. Nie mogło zabraknąć także polskich służb mundurowych.

Uwadze deweloperów nie umknęły polskie samochody policyjne, wojskowe czy strażackie, które mają barwy będące w użyciu w latach 2000-2010. Na ulicach możemy ujrzeć prawdziwe wycinki gazet. Należy przyznać, że twórcy ze StudioGameCam wykonali po raz kolejny kawał świetnej roboty.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy