Reklama

Gry na Xbox Series X mogą zaliczyć opóźnienie z powodu koronawirusa

​Chociaż debiut samej konsoli raczej nie jest zagrożony z powodu trwającej pandemii COVID-19 tak sytuacja w przypadku gier może nie wyglądać już tak kolorowo.

O ile tegoroczna premiera Xbox Series X pozostaje niezagrożona tak nie wyklucza się, że opóźnienia spowodowane koronawirusem nastąpią w przypadku gier dedykowanych konsoli. Microsoft zakłada wydanie Halo Infinite wraz z Xbox Series X, aczkolwiek ów tytuł nie będzie dostępny tylko na nowej platformie, ale również PC oraz Xbox One.

Szef marki Xbox, Phil Spencer przyznał, iż robienie gier w obecnych czasach to działanie na ogromną skalę, ponieważ mamy do czynienia z setkami pracowników, którzy zbierają się razem by tworzyć assety i funkcjonować twórczo. Spencer przyznał jednocześnie, że czuje się odpowiedzialny za zdrowie współpracowników dlatego działają oni w formie zdalnej na odległość.

Reklama

Przedstawiciel amerykańskiego przedsiębiorstwa ocenił, iż większą niewiadomą pozostaje produkcja gier niż samej konsoli. Oczywiście słowa Spencera nie oznaczają, że finalnie doczekamy się obsuwy lub mogą one dotyczyć jedynie niewielkiego procenta wszystkich tytułów.

Jego zdaniem na ten moment ciężko przewidzieć czy studia deweloperskie wyrobią się z założonym harmonogramem. Co ciekawe z powodu pandemii COVID-19 opóźniono już premiery Wasteland 3 i Minecraft Dungeons.

Tymczasem 7 maja producent zaprezentuje gry na Xbox Series X od zewnętrznych wydawców i oczekuje się całkiem pokaźnej listy produkcji, choć nie wiemy, czy i ile z nich będzie ekskluzywnych. Natomiast latem firma pokaże propozycje od wewnętrznych ekip.

Bez wątpienia możliwość przełożenia debiutu gier na Xbox Series X może nie być dla Microsoftu dobrą wiadomością, gdyż urządzenie giganta nie słynie z produkcji dostępnych na jego wyłączność, a sytuacja ma ulec zmianie wraz z nadchodzącą generacją.

Gracze obawiali się przełożenia premiery nie tylko Xbox Series X, ale też PlayStation 5 jednak jak zapewnia AMD, który dostarcza obu konsolom podzespoły taki scenariusz nie nastąpi, bo zarówno Sony, jak i Microsoft dostaną wymagane części zgodnie z planem. Sternika AMD, Dr Lisa Su zapewniła, że tym samym producenci dostarczą swój sprzęt na rynek bez przeszkód.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy