Gratka dla miłośników żużla. Gra Speedway Challenge 2023 dostępna na Steamie

Jeśli jesteście fanami żużla, to mamy dla Was kapitalne wieści. Na platformie Steam zadebiutowała właśnie najnowsza odsłona popularnej w Polsce serii symulatora czarnego sportu. Speedway Challenge 2023 to tona nowości i usprawnień.

Żużel to sport ekstremalny cieszący się w naszym kraju naprawdę olbrzymią popularnością. Co prawda do tej pory na rynku nie powstało zbyt wiele gier związanych z tą tematyką, ale z całą pewnością jest jedna pozycja, która może wyjątkowo przykuć oko każdego entuzjasty szybkich wyścigów na motocyklach.

Oczywiście jest to Speedway Challenge 2023, gra mobilna, która w najnowszym wydaniu zagościła także na Steamie. Tytuł możecie już kupować i ogrywać w pełnej krasie. Za jego powstanie odpowiada polskie studio Berobasket. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to ta oferuje nam aż 5 trybów.

Reklama

Najbardziej obszernym wariantem jest tryb kariery, gdzie prowadzimy naszego zawodnika od zera na sam szczyt. Jest to rozbudowany system z takimi elementami jak: zdawanie licencji, kompletowanie ubioru, inwestowanie w coraz lepszy sprzęt, aż po kontraktowanie menedżerów i to, co lubimy najbardziej - jazda w prestiżowych rozgrywkach w Polsce i na świecie.

Oprócz tego do dyspozycji graczy oddano tryb sieciowy. W tym przypadku do zabawy możemy zaprosić np. naszych znajomych, by wspólnie rywalizować w wyścigu o chwałę. Ponadto w Speedway Challenge 2023 dostępne są też takie opcje gry jak: Liga, Wyzwania czy Szybka relaksująca rozgrywka w meczach towarzyskich.

Ostatnie wydanie gry otrzymało wiele usprawnień i nowości. Deweloperzy pochwalili się przede wszystkim poprawioną wydajnością produkcji względem poprzedniczki. Urozmaicono również fizykę jazdy. W przypadku Speedway Challenge 2023 ściśle współpracowano z byłym żużlowcem w celu implementacji realistycznych mechanik poruszania się po torze i "łamania motocykla".

Pełny przegląd funkcji możecie zobaczyć w opublikowanym przez deweloperów filmie:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Speedway Challenge 2023 | żużel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy