Gracz obliczył ile trwała podróż Arthura Morgana w Red Dead Redemption 2

​Ile trwała podróż Arthura Morgana w Red Dead Redemption 2? Jeden z graczy obliczył to na podstawie choroby, która dotknęła głównego bohatera produkcji Rockstar Games. Do statystyk należy jednak podchodzić z pewnym dystansem.

Długość gier oblicza się na podstawie czasu, jakiego potrzebują gracze na ich ukończenie, ale co z czasem, który bohaterowie poświęcają wykonanie określonych czynności? Na to pytanie odpowiedział jeden z użytkowników Reddita, który obliczył ile zajęła podróż Arthura Morgana z Red Dead Redemption 2. I tutaj uwaga na możliwe spoilery: knowledgeseeker1899 wykorzystał do tego celu stopień zaawansowania gruźlicy męczącej głównego bohatera, wliczając do tego wszystkie jej objawy.

Wiemy, że Arthur zachoruje na gruźlicę w okresie walki z Thomasem Downesem, co ma miejsce gdzieś w środku drugiego rozdziału. Od tego wydarzenia protagonista nosił w sobie chorobę od około trzech miesięcy, z kolei finałowy szósty rozdział, w którym Morgan ledwo żyje, trwał miesiąc. Przypomnijmy, że akcja gry rozgrywa się w chwili, kiedy nie wynaleziono metody leczenia gruźlicy, a okres inkubacji bakterii zajmuje właśnie trzy miesiące. Na końcu swojego wpisu autor teorii sugeruje, że fabuła trwa od maja 1899 do listopada 1899.

Reklama

Oczywiście obliczenia posiadają pewne luki: przede wszystkim łatwość, z jaką Arthur zapada na gruźlicę - normalnie żeby doszło do zakażenia, dana osoba musi być w stałym kontakcie z nosicielem, na pewno większym niż ma to miejsce w przypadku produkcji Rockstara. Kolejny aspekt to czas inkubacji i chociaż jest on przybliżony to może się wahać od trzech miesięcy do nawet kilku lat w zależności od organizmu człowieka. Mimo wszystko należy docenić, że graczowi chciało się usiąść i dokonać tych obliczeń.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama