​Gra planszowa Thorgal ufundowana. Gigantyczny sukces projektu

W serwisie crowdfundingowym Gamefound zorganizowano zbiórkę na grę planszową Thorgal. Przedsięwzięcie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem i zostało sfinansowane przez społeczność graczy w zaledwie 85 minut. Warto jednak dodać, że kolejne wpłaty nadal napływają!

Thorgal to seria komiksów zaprojektowanych przez znanego pisarza Jeana Van Hamme. Belg w swoim portfolio ma ogromną liczbę uznanych w branży dzieł. Wystarczy wspomnieć o takich komiksach jak: Historia bez bohatera, Western czy Lady S. Część jego prac współtworzona była we współpracy z polskim rysownikiem Grzegorzem Rosińskim.

Wspomniany Thorgal to jedno z takowych dzieł. Głównym bohaterem serii jest Thorgal Aegirsson, a cała akcja toczy się w klimacie średniowiecza. Komiksy cieszą się uznaniem w sporej części Europy - oczywiście również w Polsce. Okazuje się, że niebawem wszyscy fani gier również otrzymają możliwość zatopienia się w klimatycznych przygodach Thorgala... tym razem w wydaniu klasycznej kooperacyjnej planszówki.

Reklama

Za projekt odpowiadają: Joanna Kijanka, Jan Maurycy i Rafał Szyma. Wydawnictwem zajmuje się z kolei Portal Games. Jak możemy wyczytać w opisie, Thorgal: The Board Game oferuje kooperacyjną rozgrywkę dla 1-4 graczy, którzy wcielą się w Thorgala, jego żonę Aaricię, syna Jolana oraz wojowniczkę Kriss. W zestawie znajdziemy siedem osobnych scenariuszy, z czego każdy zapewni od 90 do 120 minut grania.

Ogromny sukces zbiórki: Thorgal: The Board Game ufundowany dosłownie w moment!

Gra planszowa Thorgal tak rozgrzała fanów komiksów, jak również graczy planszowych, że ci ochoczo wzięli udział w zbiórce crowdfundingowej realizowanej na platformie Gamefound. Projekt sfinansowany został w zaledwie 85 minut - uzbierano bowiem docelową kwotę w wysokości 30 tys. euro. Co ciekawe, minimalny wkład pieniężny w tej zbiórce to 85 euro.

Do końca akcji crowdfundingowej pozostało jeszcze 14 dni, a już na koncie zbiórki widnieje 90 tys. euro, co oznacza, że jej inicjatorzy zgromadzili już 300% wymaganej kwoty. Thorgal: The Board Game już teraz dzięki hojnej społeczności graczy rozbiło bank, a z całą pewnością ostateczna kwota będzie jeszcze znacznie większa!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: thorgal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL