Gothic II – wersja 2.0 modu Returning

​Seria Gothic jest w naszym kraju grą kultową. Ta debiutancka produkcja studia Piranha Bytes, której początki datuje się na rok 2001, znalazła niedawno "duchową kontynuację" w nowo wydanym Elexie. Ale fani udowadniają, że pamięć o pierwszych częściach Gothica wciąż jest żywa w ich sercach.

Dowodem na to jest ukazanie się drugiej wersji moda Returning przeznaczonego dla wydanej w 2002 roku gry Gothic II. Jednym z ważnych jego elementów jest pełny remaster grafiki i jej ulepszenie.

Ponadto twórcy oferują ponad 250 godzin rozgrywki dzięki nowej zawartości, która została przez nich wprowadzona. Mianowicie mowa tu o co najmniej 300 kompletnie nowych zadaniach, a także 100 postaciach NPC, z czego część znanych z pierwszej części Gothica, które nie pojawiły się jednak w jej kontynuacji. Returning dodaje także 8 lokacji, których nie mogliśmy podziwiać wcześniej.

Reklama

Wprowadzone zostały również nowe gildie (W liczbie większej od tych z oryginału!), wraz z przypisanymi im ścieżkami fabularnymi. W czasie swych przygód gracze będą mogli wzbogacić swój arsenał o liczne niedostępne wcześniej przedmioty, a walka została upiększona dzięki nowym animacjom. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o naprawieniu wielu bugów, a także pokuszenie się na ingerencję w oficjalne zakończenie Gothica II.

Do swego działania mod wymaga zainstalowanej drugiej części Gothica. Problemem jest póki co instalator, występujący wyłącznie w niemieckiej i rosyjskiej wersji językowej. Na szczęście sama rozgrywka posiada opcję włączenia napisów angielskich.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy