Reklama

Gothic 2 - polski mod podbija serca graczy

​Gothic 2 wiecznie żywy. Tym razem jego żywotność wydłużyli moderzy z Polski. Darmowy dodatek Kroniki Myrthany: Archolos podbija Steam.

Opracowany przez Polaków mod przenosi nas na ogromną wyspę Archolos, leżącą na wschód od Myrtany. To zupełnie nowa lokacja, pełna winnic, farm i wiosek. W jej centralnym punkcie znajduje się zaś największe miasto, jakie kiedykolwiek odwiedziliśmy w serii Gothic. Czeka nas wizyta w klasztorze, w tawernach, a także w miejscowych kopalniach. Głównym bohaterem rozszerzenia jest Marvin, który na Archolos ucieka przed wojną. Na miejscu okazuje się, że wyspa nie jest tak bezpiecznym miejscem, jak mu się wydawało.

Reklama

Kroniki Myrtany: Archolos imponuje rozmachem. W bezpłatnym dodatku znalazło się ponad 170 questów, przeszło 200 losowych wydarzeń, ponad 1400 postaci niezależnych oraz ścieżka dźwiękowa składająca się z 30 zupełnie nowych utworów (odpowiadają za nią Kamil Jędrzejewski oraz Szymon Nawrocki).

Zawartość dodatku powinna wystarczyć na przeszło 60 godzin rozgrywki. W rozszerzeniu usłyszymy także profesjonalny dubbing, zbadamy nowy system wytwarzania przedmiotów (alchemia, gotowanie i pisanie magicznych zwojów) oraz zapoznamy się z ekonomią dopracowaną wspólnie z miłośnikami serii. Nie zabrakło też nowych przedmiotów, w tym broni oraz elementów pancerza.

Gracze docenili tytaniczną pracę zespołu The Chronicles of Myrtana Team. Na Steamie Kroniki Myrtany: Archolos oceniło już prawie 1,7 tysiąca osób, z czego aż 98 proc. pozytywnie. Z ciepłym przyjęciem dodatek spotkał się też na platformie GOG.com. Z obu miejsc pobierzemy go zupełnie za darmo.

Pozwolimy sobie zacytować opinię użytkownika Steama o pseudonimie GhostShipAshes (pisownia oryginalna):

Wygląda więc na to, że Kroniki Myrtany: Archolos to dla każdego fana serii Gothic pozycja więcej niż obowiązkowa.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy