Gordon i Freeman - pierwszy Steam Machine od zewnętrznego producenta

Steam Machine to komputery działające pod kontrolą SteamOS, które mają być tworzone nie tylko przez ekipę Gabe'a Newella, ale i innych producentów.

Firma iBuyPower zaprezentowała prototyp pierwszego takiego urządzenia "nie od Valve", który w sprzedaży pojawić ma się w przyszłym roku. Sprzęt iBuyPowers ma ukazać się w 2014 roku, ale prace nad nim wciąż znajdują się na wczesnym etapie.

Komputer, podobnie jak inne Steam Machine, wyposażony ma być w system SteamOS, choć zaprezentowany prototyp posiada jego wczesną i nieukończoną jeszcze wersję. iBuyPowers pracuje nad dwoma modelami urządzenia o kodowych nazwach (tadam!) Gordon i Freeman.

Mają być one niemal identyczne, choć pojawią się drobne różnice w wyglądzie. W przeciwieństwie od Steam Machine od Valve, komputer iBuyPower napędzany będzie podzespołami AMD. Sercem będzie kilkurdzeniowy procesor oraz karta graficzna AMD Radeon R9 270.

Do tego dojdzie dysk twardy o pojemności 500 GB i moduł Bluetooth. Sprzęt ma być mniejszy od Xboksa One, ale większy od PlayStation 4. Oba komputery mają uruchamiać gry dostępne na Steamie w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Za to wszystko chętnym przyjdzie zapłacić 499 dolarów (ok. 1544 zł), a więc tyle samo, co za XBO. Jak za całkiem niezły komputer, stosunkowo niewiele. Urządzenie trafi do sprzedaży w 2014 roku, ale nie wiadomo czy pojawi się w Polsce.

Więcej informacji ujawnionych ma zostać w trakcie styczniowych targów CES.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Steambox

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy