​Goose Goose Duck. Klon Among Us czy coś więcej? Ogromna popularność gry

Goose Goose Duck to gra będąca każdego dnia w elicie najchętniej ogrywanych produkcji na Steamie. Do rozgrywki codziennie włączają się miliony użytkowników. Skąd popularność produkcji, która w mechanikach do złudzenia przypomina słynnego Among Usa?

Among Us podbił rynek i stał się ikoną kultury

Among Us pierwotnie pojawił się na rynku w 2018 roku za sprawą niezależnego studia InnerSloth. Przez pierwsze dwa lata tytuł cieszył się znikomą popularnością. Dopiero kiedy do rozgrywki dołączyli popularni YouTuberzy i streamerzy, to gra towarzyska bazująca na mechanikach "Mafii" zaczęła dzielnie podbijać branżę gier wideo.

Wciągająca rozgrywka i możliwość wcielenia się w członków załogi (crewmates) oraz oszusta (impostora) okazała się tak rozchwytywana przez wielu, że produkcja oparta na dedukcji, blefie i nieustannym łączeniu faktów wbiła się na szczyt popularności.

Reklama

Among Us będąc bliskim od porzucenia przez deweloperów projektem, stał się nagle prawdziwym hegemonem, a wraz ze swoimi zwariowanymi, zabawnymi postaciami po czasie otrzymał status gry ikonicznej, wbijając się do szerokiej kultury.

Goose Goose Duck. Co to za gra? Na czym polega rozgrywka?

Podobnymi krokami zaczyna teraz podążać dosyć nowa na rynku produkcja o tytule Goose Goose Duck. Jest to tytuł, który swój debiut zaliczył w październiku 2021 i podobnie jak Among Us, na samym początku swojego rozwoju nie zdobył rozgłosu wśród graczy. W produkcji wcielamy się w gęsi, których celem jest wykonywanie określonych na mapie zadań.

Szyki gęsiom próbują popsuć złośliwe kaczki. Ich celem jest uprzykrzanie rozgrywki i próby zaniechania realizacji konkretnych zadań przez gęsi. Oprócz tego do dyspozycji graczy oddano wiele ról podrzędnych... składających się z innego rodzaju ptactwa.

Goose Goose Duck oferuje pięć trybów gry: Classic, Draft, Trick or Treat, Dine & Dash oraz Goose Hunt. Rozgrywka odbywa się na blisko dziesięciu zwariowanych mapach. Miłośnicy kosmetycznych przedmiotów również znajdą coś dla siebie, bowiem naszych ptasich bohaterów możemy przyodziać w rozmaite rzeczy (czapki czy koszule).

Goose Goose Duck. Popularność i rekordy na Steamie

Goose Goose Duck to produkcja, która, choć z pozoru może wydawać się klonem sławnego Among Usa, w pełni żyje własnym życiem i... notuje lepsze rezultaty niż dzieło InnerSloth w całej swojej historii.

Według producentów z Gaggle Studios, do ptasiej gry dedukcyjnej loguje się dziennie ponad 9 mln graczy, co zdaje się, że potwierdzają statystyki platformy Steam. W rzeczonym serwisie rekord graczy w Goose Goose Duck wyniósł rekordowe zawrotne 700 tys., natomiast każdego dnia w produkcji tej wskaźnik graczy oscyluje w granicach od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy, co w konsekwencji plasuje tytuł na czołowych lokatach najpopularniejszych gier na Steamie.

Goose Goose Duck. Z czego wynika popularność gry?

Goose Goose Duck jest tytułem darmowym zarówno na platformie PC, jak również na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS’em. Nie jest to jednak bezpośredni powód, który wpłynął na tak ogromną popularnością gry.

By znaleźć przyczynę ogromnego boomu na tę ptasią produkcję, musimy na chwilę przenieść się do Korei Południowej. Okazuje się, że jeden z członków K-popowego zespołu BTS, Kim Tae-hyung, zaczął regularnie transmitować swoje rozgrywki w Goose Goose Duck. O fenomenie K-popu na terenie Azji nie będziemy teraz się rozwodzić. Wystarczy dodać, że jest to szalenie popularny nurt, który coraz częściej doceniany jest także przez słuchaczy z Ameryki i Europy.

Czy Goose Goose Duck utrzyma swoją popularnością na niesamowitym wręcz poziomie? Najbliższe miesiące przyniosą nam odpowiedź na to pytanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Among Us | gry mobilne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy