Reklama

Gayming Awards 2022 – społeczność LGBTQ ze wsparciem od branży gier komputerowych

​W 2022 roku odbędzie się już drugie wydarzenie z cyklu Gayming Awards, które ma na celu celebrowanie różnorodności i odmienności w branży gier komputerowych i mediów. Pierwszy tego typu event odbył się w trwającym 2021 roku, a jego organizatorzy chcą kultywować i utrzymywać ciągłość tradycji.

Nie ma tu tak naprawdę wielkiej filozofii. Sama nazwa "Gayming" jasno i wyraźnie sugeruje i wskazuje jakie jest przeznaczenie tej organizacji. Wsparcie mają otrzymywać bowiem geje, lesbijki i wszyscy, którzy należą do szeroko pojętej w definicji - mniejszości.

Podmiot jest pierwszą i jedyną na świecie ceremonią rozdania nagród, która ma podkreślić wszystko co związane z LGBTQ+ w grach komputerowych. Inicjatywa zapoczątkowana została przez Gayming Magazine - portal powstały w 2019 roku w Wielkiej Brytanii.

Drugi event z cyklu Gayming Awards odbędzie się w kwietniu w przyszłym roku. Jako, że organizacja wspierana jest przez najpopularniejszy serwis do transmitowania - Twitch.tv, nie trudno się domyśleć, że relacja na żywo z tego wydarzenia będzie możliwa do obejrzenia właśnie na tej platformie.

Reklama

Nominacje do kategorii nagród w całej ceremonii mają zostać ogłoszone w późniejszym terminie, ale jeszcze w bieżącym 2021 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy