Gamingowe hity najbliższych tygodni. Nie przegapcie tych premier!

Branża gier wideo zaczyna się rozkręcać na dobre. Po całkiem intensywnej pierwszej połowie kwietnia, przyszedł czas na debiut kolejnych atrakcyjnych gamingowych tytułów. Prezentujemy największe hity, które trafią na rynek w najbliższych dniach.

Dave the Diver

  • Data premiery: 16 kwietnia
  • Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5

Finalnie po długim okresie oczekiwania użytkownicy PlayStation 4 i PlayStation 5 otrzymają możliwość zabawy w hitowej grze niezależnego studia Mintrocket, która święciła triumfy w drugiej połowy ubiegłego roku. Pierwotnie Dave the Diver dostępny był na platformie PC, by kilka miesięcy później trafić również na przenośnego Switcha. Teraz dzieło zagości również na konsolach od Sony.

Dave the Diver to przygodowa gra, w której wcielimy się w tytułowego nurka Dave’a. Nasz protagonista w ciągu dnia eksploruje morskie głębiny, natomiast w nocy prowadzi swoją własną restaurację sushi. Nietypowa konwencja rozgrywki połączona z charakterem RPG i licznymi elementami ekonomicznymi zaowocowała ogromnym sukcesem deweloperów.

Reklama

Dave the Diver oferuje również sporo mechanik znanych z rasowych gier typu roguelike. Nad produkcją rozpływała się zarówno społeczność graczy, jak i branżowi krytycy. Podkreślano klimat produkcji, kapitalne cutscenki, ciekawe animacje i spory asortyment urozmaicających gameplay minigier.

Stellar Blade

  • Data premiery: 26 kwietnia
  • Platformy: PlayStation 5

Końcówka kwietnia przyniesie również debiut Stellar Blade, produkcji opracowywanej przez południowokoreańskie studio Shift Up. Gra projektowana na fundamentach silnika graficznego Unreal Engine 4 zadebiutuje jak na razie tylko na next-genowej platformie PlayStation 5.

Stellar Blade to trzecioosobowa przygodowa gra akcji osadzona w klimacie postapo. Jak głosi sam opis tytułu: "Spustoszona przez dziwne i potężne stworzenia Ziemia została porzucona. Resztki zdziesiątkowanej rasy ludzkiej uciekły do Kolonii w przestrzeni kosmicznej".

Gracze wcielą się w protagonistkę o imieniu Eve, dysponującą ponadprzeciętnymi umiejętnościami w walce. Sama rozgrywka prócz mechanik RPG oferuje sporo elementów znanych z rasowych tytułów gatunku soulslike. Dla fanów krwawej jatki i nieustannego toczenia pojedynków z potworami - pozycja konieczna do ogrania!

TopSpin 2K25

  • Data premiery: 26 kwietnia
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5

Dokładnie po 13 latach absencji na gamingowy rynek powraca słynna tenisowa marka TopSpin. Nowe wydanie gry trafi na sklepowe półki już 26 kwietnia. Produkcją gry zajęła się firma Hangar 14 znana z zaprojektowaniem hitowej Mafii III oraz Mafii: Definitive Edition. Stery wydawnicze przejęło z kolei 2K Games.

W TopSpin 2K25 pojawi się 7 tenisistów (m.in. Andy Murray, Carlos Alcaraz oraz Frances Tiafoe) oraz 11 tenisistek (m.in. Coco Gauff, Naomi Osaka czy Caroline Woźniacki) i 7 legend (Andre Agassi, Roger Federer czy Serena Williams). Pozytywnym akcentem dla rodzimych kibiców tenisa jest obecność mistrzyni Igi Świątek. Niestety w grze zabraknie Huberta Hurkacza.

Co zaoferuje nowa wersja serii TopSpin? W tenisowej grze będziemy mogli grać na 48 unikalnych kortach, w tym 15 rzeczywistych arenach. Oprócz tego dostępny będzie tryb treningu z Johnem McEnroe, tryb sieciowy z innymi żywymi graczami, możliwość wcielenia się w jedną z legend czy rywalizację w walce o Wielkiego Szlema.

Manor Lords

  • Data premiery: 28 kwietnia
  • Platformy: PC (via Steam, GOG, PC Game Pass)

Przyszła pora na prawdziwą perełkę od polskiego studia Slavic Magic, którego założycielem jest deweloper Grzegorz Kwiecień. Gra zostanie wydana 28 kwietnia przez firmę Hooded Horse. Pierwotnie tytuł trafi na platformę PC, ale w przyszłości planowany jest również tego dzieła na konsoli Xbox Series X/S.

Manor Lords to kolejny przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł osadzony jest w klimacie średniowiecza. Prócz zaawansowanego systemu rozwoju i budowania miasta, otrzymujemy tutaj wielkoskalowe bitwy taktyczne, które stanowią fundament samej rozgrywki.

Wcielając się w średniowiecznego władcę, naszym zadaniem jest odpowiednie zarządzanie naszym przybytkiem. Nie będzie to jednak proste zadanie, bowiem Manor Lords prócz mechanik strategicznych łączy w sobie także elementy taktyczne, jak również sporo innych zewnętrznych czynników (m.in. system zmiennej pogody), na które trzeba mieć oko.

Manor Lords jest aktualnie najbardziej wyczekiwaną grą na platformie Steam. Dzieło od polskiego twórcy przebiło nawet w tej kategorii gry takie jak: Frostpunk 2, Hades 2 czy STALKER 2: Heart of Chornobyl.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Manor Lords | TopSpin 2K25 | Stellar Blade
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama