​Game Developers Conference 2023 i zarzuty o... molestowanie

W sieci pojawiły się informacje, że co najmniej kilka kobiet padło ofiarą napastowania podczas Game Developers Conference 2023 oraz wydarzeń towarzyszących.

Doniesienia na ten temat pojawiły się w social mediach w trakcie minionego weekendu. Także organizatorzy wydarzeń towarzyszących potwierdzili, że mieli informacje, że podczas spotkań networkingowych napoje niektórych osób były faszerowane narkotykami.

Jedną z osób, które głośno wypowiadają się o wydarzeniach podczas GDC 2023 jest Leena van Deventer, autorka i deweloperka gier, która zgłosiła na przykład, że dwie kobiety zostały zwabione do hotelu przez mężczyznę na wysokim stanowisku, a następnie “zaatakowane". Zdjęcia owego napastnika zostały ponoć rozpowszechnione przez czaty by ostrzec inne kobiety, a ofiarom napaści udzielono pomocy.

Reklama

Pojawiło się też oficjalne stanowisko Game Developers Conference:

Jednocześnie w trakcie wewnętrznego śledztwa wyszły na jaw dodatkowe informacje - w trakcie trzech nocy i czterech wydarzeń towarzyszących, do drinków co najmniej czterech kobiet i dwóch mężczyzn dodano substancje odurzające. Co najmniej jedna osoba rozważa zgłoszenie na policję. Organizatorzy wydarzeń towarzyszących są w trakcie przygotowywania listy osób, które brały w nich udział, choć problemem mogą być osoby podające się za “towarzyszące / +1" zaproszonym gościom, ponieważ trudno ustalić ich dokładną tożsamość. W sprawie pomagają również prywatni detektywi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GDC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy