Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

FUTU.RE Glukhovsky’ego już 4 marca w polskich księgarniach

​Już za dwa tygodnie w księgarniach całej Polski pojawi się FUTU.RE - najnowsza powieść Dmitrija Glukovsky’ego, autora kultowego Metra 2033 i twórcy postapokaliptycznej serii - Uniwersum Metro 2033.

FUTU.RE to opowieść o świecie, w którym nie istnieje śmierć - badania naukowe, prowadzone jeszcze przez nasze pokolenie, zapewniły kolejnym nieśmiertelność, zatrzymały starzenie się i sprawiły, że ludzkość weszła w posiadanie Graala, poszukiwanego przez nią od zarania dziejów. Ziemię zaludniają teraz wiecznie młode, zdrowe i piękne istoty. Jednak każda utopia ma swoje cienie. Świat pęka w szwach od przeludnienia.

Reklama

Środki potrzebne do życia muszą być ściśle racjonowane - dotyczy to również mieszkań: Europa, Ameryka i olbrzymie połacie innych kontynentów zostały zabudowane wzwyż: ogromnymi wieżowcami, które najniższymi partiami swoich trzewi przykryły znany nam świat, a najwyższymi sięgają ponad chmury. To w nich, w koszmarnie ciasnych kubikach, gnieździ się ludzkość, zmagająca się z niedoborem środków i legislaturą, która ma utrzymać przeludnienie w ryzach.

FUTU.RE Glukhovsky’ego to jego dotychczasowe opus magnum. To powieść, która oprócz charakterystycznych elementów gatunku science fiction, zawiera coś jeszcze. Glukhovsky podejmuje w niej bowiem bardzo głęboki dyskurs o relacji Boga i człowieka w świecie, w którym każdy jest lub może być nieśmiertelny, oraz dokonuje krytyki społeczeństw Europy i Ameryki, z których każde na swój sposób radzi sobie z cywilizacyjnymi konsekwencjami nieśmiertelności.

Ale FUTU.RE to przede wszystkim naładowana emocjami opowieść o miłości, stawaniu się, odkrywaniu własnego powołania i niezmienności ludzkiej natury, ze wszelkimi negatywnymi i pozytywnymi konsekwencjami. FUTU.RE to opis nowego wspaniałego świata, który - choć dla jego mieszkańców wcale nie jest aż tak wspaniały, jak by się mogło wydawać - sprawi, że czytelnik już od pierwszych stron poczuje jego klimat, z jednej strony zachwyci, z drugiej przerazi się nim i oczami Jana Nachtigalla 2T, Nieśmiertelnego, głównego bohatera powieści, pozna szczegółowo jego blaski i cienie.

Dowiedz się więcej na temat: FUTU.RE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje