Forza Motorsport z możliwością wcześniejszego pobierania. Rozmiar gry was zaskoczy

Od premiery nowej Forzy Motorsport dzielą nas zaledwie dwa tygodnie i twórcy umożliwiają już wcześniejsze pobieranie większości wersji.

Jednak zanim to zrobicie, mamy dla was ostrzeżenie. Wersje na Xboxa oraz pecety będą wymagały zaskakująco dużo miejsca na waszych dyskach twardych, sugerujemy więc abyście wcześniej wygospodarowali tam trochę dodatkowych gigabajtów.

Forza Motorsport - ile miejsca zajmie?

W najnowszym wpisie na blogu twórcy nie tylko poinformowali o możliwości wczesnego pobierania, ale też udostępnili listę możliwych do zdobycia achievementów. Najciekawszą informacją jest jednak chyba rozmiar gry. Rozmiary różnią się pomiędzy wersją pecetową a konsolową. 

Reklama

Najmniej miejsca zabierze wersja na konsolę Xbox Series S, ale wciąż mówimy tu o 100 gigabajtach wolnej przestrzeni. Wersja na Steam wymaga już 118 GB, a sam plik do pobrania do 108 GB. W Microsoft store znajdziemy wersję o jeden gigabajt większą (119 GB), natomiast gra na Xboxa Series X zabierze nam aż 133 gigabajty.

Jest to o tyle ważne, że wersje gier na xboxa z reguły nie pytają gdzie chcemy je zainstalować, tylko w przypadku braku miejsca na dysku wewnętrznym konsoli instalują się na dyskach zewnętrznych. Natomiast w momencie uruchomienia zwykle i tak kończy się to komunikatem z prośbą o przeniesienie na dysk wewnętrzny. 

Rozmiary plików są ogromne, ale to coś, do czego gracze muszą się powoli przyzwyczajać, szczególnie w tej generacji konsol. Ciekawa jest natomiast różnica pomiędzy ujawnionym teraz rozmiarem wersji pecetowej, a wcześniejszymi informacjami o wymaganiach sprzętowych. Była wtedy mowa o aż 130GB miejsca na dysku twardym komputera.

Istotnym szczegółem jest również to, że wersja Steam nie będzie możliwa do wcześniejszego pobrania jeszcze w tym momencie.

Premiera gry nastąpi 10 października dla wersji standardowej oraz 5 października dla wersji Premium.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forza motorsport | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama