Masz konsolę Xbox Series X/S? Te akcesoria musisz mieć

Xbox Series X (oraz nieco uboższa S) to obecnie najnowsza generacja konsol Microsoftu. Została zaprezentowana w 2020 roku, w terminie bliźniaczym dla konsoli Sony PlayStation 5. Urządzenie szybko zyskało popularność z uwagi na ogromne zaawansowanie techniczne oraz mnóstwo kompatybilnych gier dostępnych już w chwili jej premiery.

Jest jednak kolejny czynnik wpływający na jej stale rosnącą popularność. To ogromna liczba akcesoriów, które znacznie zwiększają komfort zabawy. Poznaj je!

Drugi kontroler - dwa razy więcej zabawy

Zabawa na jednym kontrolerze jest świetnym rozwiązaniem dla wielbicieli samotnej rozrywki. Jednak ci, którzy chcą z konsoli wycisnąć jak najwięcej, powinni zakupić dodatkowego pada. Ten, nawet mimo dość wysokiej ceny, z całą pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę - zarówno na imprezie, jak i na spotkaniu rodzinnym czy podczas wieczornego grania z drugą połówką bądź współlokatorem. 

Reklama

Tytułów dla dwojga jest mnóstwo. Jednym z nich jest gra A Way Out - rozgrywka na dwa pady, w której każdy uczestnik steruje własną postacią. Gracze rozwiązują zagadki razem, co gwarantuje jeszcze więcej zabawy!

Słuchawki gamingowe - usłysz to, czego nie słyszałeś wcześniej

Dla jednych słuchawki są wybawieniem podczas grania nocą, aby nie obudzić domowników. Dla drugich - jedynym sposobem na usłyszenie tego, co chciał przekazać graczom producent ulubionego tytułu. Przez standardowe głośniki wiele dźwięków umyka. 

Wyciszone i oddalone tupanie, nieprzyjemne piski zwierząt czy wreszcie odgłosy nadchodzącej grozy mogą być tam zupełnie niesłyszalne! Słuchawki dają jednak sytuację win-win. Ty usłyszysz na nich dźwięki zgodne z zamierzeniem mistrza ścieżki audio, a domownicy - jedynie błogą ciszę, tak cenioną szczególnie nocą.

Dodatkowy dysk twardy - większa pamięć = więcej gier

Marka Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z rosnącej wagi współczesnych gier wideo - ilość zajmowanego przez nie miejsca może wynosić nawet 150 GB! To aż 15% całej pojemności dysku twardego 1 TB, a zarazem główny powód częstego i wymuszonego odinstalowywania gier.

Na szczęście można sobie z tym poradzić. Karta rozszerzeń, która powstała we współpracy giganta Microsoft z marką Seagate, pozwala na znacznie zwiększenie ilości wolnej przestrzeni do wykorzystania. Dzieje się to bez negatywnego wpływu na wydajność. Dyski bowiem pracują z taką samą prędkością jak te zamontowane przez producenta we wnętrzu konsoli.

Dodatkowe akumulatory i ładowarki - graj bez ograniczeń

Jedna, dwie, trzy - osiem godzin. Czas w trakcie grania leci jak szalony. W podobnym tempie energię traci bateria w padzie. W pewnym momencie wyładuje się na tyle mocno, że dalsza rozgrywka nie będzie możliwa. Jak to rozwiązać? Dodatkowe akumulatory - w tym oficjalny Play And Charge Kit, jak i nieoficjalne warianty - znacznie wydłużają czas grania.

Baterię można bowiem doładować poza padem i wymienić ją, natychmiast gdy zajdzie taka potrzeba. Oryginał stanowi pozornie znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie. W końcu został stworzony przez tego samego producenta co konsola. Jednak z drugiej strony, nieoficjalne zamienniki są tańsze i mogą mieć większą pojemność.

Nakładki na analogi - walcz z najlepszymi!

W każdym padzie analogowe gałki stanowią zdecydowanie najsłabsze ogniwo. Fakt ten nie powinien dziwić - z reguły są dość śliskie i zużywają się wraz z czasem grania. Nakładki na analogi pomagają zażegnać ten problem. Są znacznie delikatniejsze i bardziej przyczepne niż materiał, z którego powstały gałki.

Z tego też względu zwiększają precyzję celowania, a zarazem zmniejszają zmęczenie kciuków w trakcie intensywnej sesji. To zatem doskonały wybór przy rozgrywkach o e-sportowym charakterze i mocno konkurencyjnych tytułach multi-player.

Które akcesoria do Xbox będą ci potrzebne? Wybierz te, które wzbogacą doświadczenie gamingowe!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Xbox | Xbox Series X | xbox series s

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy