Reklama

Forza Horizon 2 wkrótce zniknie ze sprzedaży

​Przedstawiciel studia Turn 10 potwierdził w dość skryty sposób, że wyścigowa produkcja Forza Horizon 2 z 2014 roku wkrótce "zakończy żywot" i zostanie usunięta ze sprzedaży cyfrowej w Xbox Store, razem z wszystkimi dodatkami DLC.

Stosowne powiadomienie zamieszczone na samym dole cotygodniowej aktualizacji, opublikowanej na oficjalnej stronie serii: "Uwaga dla społeczności: wsparcie dla Forza Horizon 2 zakończy się w dniu 30 września. To oznacza, że gra oraz wszystkie dodatki DLC nie będą już dostępne w sprzedaży."

W ramach rekompensaty, użytkownicy z aktywną subskrypcją Xbox One Live Gold mogą obecnie pobrać Forza Horizon 2 bez dodatkowych opłat w ramach sierpniowej oferty Games With Gold. Oferta jest aktywna do 31 sierpnia.

Oczywiście, gra nie przestanie działać pod 30 września. Jeśli posiadamy kopię cyfrową, lub jeśli nabędziemy pudełko, nawet po tym terminie, nadal będziemy mogli włączyć tytuł i korzystać z większości dostępnych funkcji.

Reklama

Decyzja może wydawać się kontrowersyjna, lecz podobny los - również po czterech latach - spotkał oryginale Forza Horizon. Nie jest obecnie jasne, czym podyktowane są takie kroki Microsoftu, lecz najbardziej racjonalnym wyjaśnieniem wydają się być kwestie licencyjne, nie tylko na modele samochodów, ale także na muzykę.

W sprzedaży nadal pozostaje oczywiście świetna Forza Horizon 3 z 2016 roku. Matematyka wskazuje na to, że ta produkcja będzie obecna w sklepach jeszcze przez dwa lata, do 2020 roku. Wydaje się jednak, że oczy fanów serii zwrócone są już jednak w kierunku Forzy Horizon 4.

Kolejna odsłona cykl, z akcją umieszczoną na terenie Wielkiej Brytanii, zadebiutuje 2 października. Jedną z najważniejszych nowości ma być system zmieniających się pór roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy