Reklama

FIFA 23: Dziś premiera! Jakie nowości czekają w grze?

Electronic Arts świętuje dziś premierę gry EA SPORTS FIFA 23 z nową technologią HyperMotion2, zapewniającą akcję, realizm i autentyczność w każdym aspekcie boiska. FIFA 23 dostępna jest na platformy PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC poprzez aplikację EA, Origin, EPIC oraz Steam, PlayStation 4 i Xbox One.

Przez ostatnie 30 lat seria EA SPORTS FIFA łączyła gaming i tradycyjną rozrywkę oraz bezpośrednio wpływała na wzrost i rozwój kultury piłkarskiej. Niedawno EA SPORTS nawiązała współpracę z jedną z największych marek ze świata rozrywki - Studiem Marvel, aby przenieść ikonicznych bohaterów piłkarskich na boisko w grze FIFA 23 Ultimate Team. AFC Richmond i ulubiony wąsaty menadżer wszystkich graczy, Ted Lasso, również są dostępni w grze FIFA 23, ponieważ Greyhoundsi dołączyli do Wrexham AFC w sekcji klubów z Reszty Świata w grze FIFA 23.

Reklama

Technologia HyperMotion2

Postępy w przełomowej technologii EA SPORTS FIFA HyperMotion2 sprawiły, że w grze FIFA 23 pojawiło się ponad 6000 wiernych animacji piłkarskich, które zapewniają realizm za każdym razem, gdy fani wchodzą na boisko. Gracze mogą wykorzystać nowe mechanizmy przyspieszenia, dryblingu i uderzenia piłki. Zaawansowane dane 11v11 Match Capture z dwóch rzeczywistych meczów profesjonalnych drużyn - w tym pierwszy w historii FIFA motion capture z meczu kobiet - oraz dane z pięciu sesji treningowych pozwoliły uzyskać bardziej realistyczne i wierniejsze animacje niż kiedykolwiek wcześniej w serii EA SPORTS FIFA. Najnowocześniejszy autorski algorytm uczenia maszynowego przenosi piłkarski realizm na nowy poziom. Ucząc się na podstawie 9,2 miliona klatek zaawansowanego zapisu meczu, algorytm tworzy animacje w czasie rzeczywistym, aby stworzyć naturalne i realistyczne ruchy piłkarzy w różnych interakcjach na boisku.

Nowości we wszystkich trybach gry

Gra FIFA 23 zawiera funkcję cross-play dla graczy na tej samej generacji platform, umożliwiając im połączenie się ze znajomymi i rywalizację w trybach 1v1, w tym FIFA Ultimate Team (FUT) i Meczach Towarzyskich online. FUT 23 zawiera zupełnie nowy sposób gry; "FUT Moments", który wykorzystuje wyzwania oparte na scenariuszach prawdziwych sytuacji, aby zaoferować graczom nowe sposoby progresji. Całkowite odświeżenie systemu chemii zawodników w FUT zwiększa elastyczność budowania składu, dzięki czemu fani mogą stworzyć drużynę na swój własny sposób.

Ulepszenia zawodnika w trybie kariery pozwalają graczom określić jego osobowość i dać wyraz wrażeniom z dnia meczowego, a nowe aktywności poza boiskiem pomogą zdefiniować jego karierę. Tryb kariery menedżera pozwala przejąć kontrolę nad autentycznymi menedżerami piłkarskimi z całego świata... i Tedem Lasso, prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa. Nowy tryb "Playable Highlights" zarówno w trybie kariery zawodnika, jak i menedżera pozwala także wskoczyć prosto do akcji z zawodowcami i realizować wyzwania. Pro Clubs i Volta Football, mają nowy, wspólny punkt wejścia, umożliwiający lepsze dostosowanie, grę i postępy zawodnika w obu trybach, wraz z możliwością zdobywania punktów XP Pro Clubs w każdym z nich. Spotkaj się z przyjaciółmi lub społecznością Volta Football i wyraź swój styl w nowych i ulepszonych Volta Arcades, z większą liczbą sposobów na uczynienie swojego awatara... no właśnie, swoim. Nowe i zmodernizowane mecze to ulepszony dźwięk w tłumie, nowe rekwizyty, większe stadiony, bardziej kolorowe piłki, licznik czasu gry u dołu ekranu i nowe efekty dźwiękowe, które podkręcają rozrywkę w Volta Arcade. Odświeżona rozgrywka w trybie Volta wprowadza do piłki ulicznej szereg ulepszeń, które urozmaicają każdy mecz.

Piłka nożna kobiet

Po raz pierwszy w historii EA SPORTS FIFA gracze mogą zapoznać się klubami kobiecymi w Barclays FA Women's Super League i Division 1 Arkema już w momencie premiery, a w przyszłości pojawią się jeszcze dodatkowe ekscytujące aktualizacje.

Animacja w grze FIFA 23, wsparta przez specjalny system HyperMotion2, opary między innymi na meczu profesjonalnej drużyny kobiecej, zapewnia pełną autentyczność kobiecej piłki nożnej, tworząc dotychczas najbardziej realistyczne wrażenia z gry.

Mistrzostwa Świata FIFA World CUP

Oprócz męskich Mistrzostw Świata FIFA w Katarze, FIFA 23 wprowadza do życia Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet w Australii i Nowej Zelandii, które odbędą się w 2023 roku, pozwalając fanom doświadczyć najwyższego poziomu zarówno w męskiej i kobiecej piłce nożnej.

Dzięki ponad 300 partnerom, 19 000 zawodników, 700 drużynom, 100 stadionom i 30 ligom na całym świecie, EA SPORTS FIFA 23 to jedyne miejsce, w którym fani mogą zagrać na największej światowej scenie w turniejach FIFA World Cup mężczyzn i kobiet, a także w kultowych rozgrywkach UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Europa Conference League, CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL Sudamericana, Premier League, LaLiga Santander, Bundesliga, Ligue 1 i Serie A - a to wszystko w jednej grze.

Gra FIFA 23 jest tworzona przez EA Vancouver i EA Romania i jest dostępna na całym świecie na PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC, PS4 i Xbox One już od dziś. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy