Reklama

FIFA 14 i Battlefield 4: Szczegóły wymiany wersji X360 i PS3 na XBO i PS4

Premiera kolejnej generacji sprzętów do grania to trudny okres dla graczy, którzy muszą przesiąść się ze starych konsol na nowe.

Wiedzą o tym wydawcy, którzy nabywcom wybranych gier w wersji na X360 i PS3 oferować będą tańszą edycję na XBO i PS4. Jedną z takich firm jest EA, które pozwoli za drobną opłatą zdobyć wydania FIFY 14 i Battlefielda 4 na Xboksa One oraz PlayStation 4.

FIFA 14 i Battlefield 4 w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 pojawi się odpowiednio 27 września i 29 października, kilka tygodni przed premierą next-genów - edycje obu produkcji na Xboksa One i PlayStation 4 ukażą się odpowiednio 21 i 29 listopada, w dniu debiutu obu konsol.

Reklama

Czy gracze czekający na obie gry, a jednocześnie chcący przesiąść się na nowe platformy, będą mogli zagrać najwcześniej w listopadzie, by nie kupować dwóch kopii tytułu za pełną cenę? Nic z tych rzeczy. Osoby, które nabędą FIFĘ 14 i Battlefielda 4 na X360 lub PS3 będą mogli zdobyć te same produkcje, ale w wersji na Xboksa One i PlayStation 4 znacznie taniej. W jaki sposób?

Poszczególne oferty zależeć mają od konkretnego sklepu, ale w większości przypadków cena edycji next-genowej nie powinna przekraczać 9,99 euro (ok. 42 zł). W najlepszej sytuacji są posiadacze platform Sony czekający na Battlefielda 4 - w pudełkach ze specjalnie oznaczonymi egzemplarzami gry na PS3 znajdzie się kod, który pozwoli kupić produkcję w wersji na PS4 w wydaniu cyfrowym za 9,99 euro. Z rabatu można skorzystać do 28 marca 2014.

Znacznie gorzej wygląda sytuacja przesiadki z X360  na XBO. Tutaj nie przygotowano podobnej oferty, jak w przypadku konsol Sony i wszystko zależy od sklepu. Niektóre wymienią kopię z Xboksa 360 na Xboksa One po dopłacie nawet 15 euro. Podobnie jest w przypadku FIFY 14, co niestety dotyczy obu next-genów.

Listę sklepów z ofertą wymiany egzemplarzy FIFY 14 i Battlefielda 4 znajdziecie na stronach - http://goo.gl/1BpLjP, http://goo.gl/nffVOs. Jak widzicie, na razie w zestawieniu brakuje polskich sprzedawców, ale możliwość przesiadki na XBO i PS4 dostępna będzie także i u nas.

Tomasz Jarzębowski z EA Polska potwierdził, że na pewno będzie można wymienić Battlefielda 4 w wersji na PS3 na kopię PS4. Cena takiej przesiadki wyniesie 39 zł. Na razie nie wiadomo jednak czy szykowana jest jakaś oferta dla fanów produkcji DICE stawiających na platformy Microsoftu, ale jest to zrozumiałe - oficjalnie Xbox One pojawi się u nas dopiero w przyszłym roku.

A co z FIFĄ 14? Niestety przedstawiciele polskiego oddziału "Elektroników" nie byli w stanie niczego potwierdzić. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, od razu was o tym poinformujemy. Aha - o statystyki i wszelkiego rodzaju osiągnięcia nie macie się co martwić. Będą one przypisane do konta, dzięki czemu bez problemu przeniosą się na next-geny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy