Fani pokazali, jak by wyglądał Need For Speed na silniku Unreal Engine 5

Ostatnio w sieci panuje trend, w ramach którego fani przerabiają starsze gry wideo, na silnik Unreal Engine 5. Tym samym możemy zobaczyć, jak remake’i legendarnych pozycji wyglądałyby po gruntownym przebudowaniu na dzisiejsze czasy. Tym razem takiej "operacji" poddany został Need For Speed.

Unreal Engine 5 - przyszłością gamingu

Grafika w grach wideo z roku na rok coraz mocniej się rozwija. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Rozwój technologii jest naturalną koleją rzeczy. Rynek gier przeszedł z tych dwuwymiarowych, aż po trójwymiarową grafikę. Teraz coraz więcej osób zaczyna doznawać rozrywki wirtualnej za pomocą rozdzielczości 4K, a za kilka lat będzie to już 8K, znane już dziś w niektórych azjatyckich krajach. Zapewnia to jeszcze większą szczegółowość obrazu, niż kiedykolwiek.

Unreal Engine 5 stanowi jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakie mają do dyspozycji twórcy gier. Jest on używany do tworzenia wielu tytułów AAA, w tym nowej gry Wiedźmin, ale często jest również wykorzystywany eksperymentalnie, aby zobaczyć, jak wyglądałyby starsze produkcje, gdyby zostały opracowane dzięki najnowszej technologii. Niedawno opisywaliśmy remake gry Midnight Club z 2008 roku od Rockstar Games.

Reklama

Tego typu działania mają pokazać, jak wielki wpływ miałoby zaimplementowanie nowego silnika do starszych produkcji. Teraz ten sam kanał w serwisie YouTube - “TeaserPlay" postanowił przeprowadzić taki eksperyment z inną legendarną grą wyścigową. Mowa oczywiście o słynnym Need For Speed. Czy test ten przykuł uwagę internautów?

Need For Speed w nowej odsłonie!

Mowa o legendarnym już w środowisku graczy tytule - Need For Speed: Most Wanted. Gra, która zadebiutowała w 2005 roku została teraz odświeżona i zaprezentowana na innowacyjnym silniku. Trzeba przyznać, że produkcja sprawia wrażenie nie do poznania. Jest to zupełnie coś innego, w co mieliśmy okazję grać 17 lat temu.

Nowy silnik Unreal Engine 5 zdecydowanie odmienił warstwę graficzną, nadając NFS-owi nowego życia. Jest to kolejny dowód na to, że czekają nas świetne czasy pod względem graficznym w grach wideo. Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach I latach, to właśnie Unreal Engine 5 będzie wiódł prym wśród wielu tytułów z najwyższej półki (AAA).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Unreal Engine 5 | Need for Speed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy