Reklama

Nadchodzi nowe Need for Speed

​We wspólnym ogłoszeniu Codemasters i Criterion Games studia potwierdzają, że opracowują kolejny tytuł z serii Need for Speed.

Od dawna nie było nic słychać na temat nowej części Need for Speed. Wszystko przez to, że wydawca postanowił stworzyć grę na nowo, ale wrócić do korzeni i lat świetności. Ostatnie trzy tytuły z serii spotkały się raczej z chłodnym przyjęciem graczy i recenzentów, a sprzedaż nie zadowoliła EA.

Połączenie studiów ma ułatwić rozwój serii

Okazja do odświeżenia serii pojawiła się w 2021 roku, kiedy EA kupiło Codemasters, twórców kultowych serii wyścigowych, takich jak Dirt, F1, Grid i Colin McRae Rally.

Reklama

Electronic Arts natychmiastowo przydzieliło doświadczonych deweloperów do prac nad serią Need for Speed. W ogłoszeniu na Twitterze Codemasters potwierdziło, że oddział w Cheshire wspólnie z Criterion pracuje nad kolejnym Need for Speed.

Criterion i Codemasters Cheshire tak naprawdę połączyły się w jedno studio pod marką Criterion, ale oba zachowują odrębne lokalizacje. Ma to rzekomo ułatwić rozwój.

Niestety nie podano żadnych innych szczegółów, ale biorąc pod uwagę, że dopiero nastąpiło połączenie obu studiów, można domniemywać, że nowy Need for Speed jest na bardzo wczesnym etapie.

Fani na pewno mają swoje wyobrażenie na temat tego, jak powinny wyglądać nowe wyścigi, nawiązujące do lat świetności serii. O tym, czy gra będzie podobna do takich hitów jak Need for Speed Underground 2, czy Hot Pursuit, dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy