Fall Guys: Ultimate Knockout. Gra pobiła rekord Guinnessa

​Jeden z największych hitów minionego roku - Fall Guys: Ultimate Knockout pobił rekord Guinnessa. Produkcja od Mediatonic okazała się być najczęściej pobieraną grą w historii PlayStation Plus.

Fall Guys przebojem wbił się do najchętniej ogrywanych produkcji gamingowych. W dużej mierze, zawdzięcza to swojej unikalnej rozgrywce, którą oferuje graczom. Platformowy battle-royale w bajkowym wydaniu stał się już symbolem i ikoną popkultury. Chętnie sięgany przez graczy w każdym wieku - wcale nie mniej ochoczo transmitowany w popularnych serwisach jak Twitch czy YouTube.

Na oficjalnym profilu Twitterowym, twórcy pochwalili się nie lada wyczynem - Fall Guys został wpisany na listę rekordów Guinnessa, bo jest najchętniej pobieraną grą wszechczasów na PlayStation Plus.

Reklama

We wcześniejszych komunikatach, Mediatonic informował, że gra sprzedała się w 11 milionach egzemplarzy na Steamie - przez pierwsze cztery miesiące od premiery. Z kolei na PlayStation 4 - liczba graczy przeforsowała barierę 8 milionów w mniej niż miesiąc od wydania tej produkcji.

To ogromny sukces Fall Guys’ów i samego studia, zważając chociażby na fakt, że gra nie jest darmowa i nigdy tak naprawdę nie była. Na tak duży sukces wpływa zapewne też szereg kolaboracji chociażby z Księgą Dżungli od Disneya, które stanowi jeden z eventów w grze.

Warto wspomnieć, że Fall Guys dostępne jest obecnie tylko na Windowsa i PlayStation 4. Chociaż Mediatonic ma szeroko zakrojone plany rozwojowe - gracze Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Seria X/S muszą jeszcze uzbroić się w trochę cierpliwości i poczekać na premiery na wspomnianych platformach. Być może jeszcze bieżący rok przyniesie w tym aspekcie jakieś rewolucje.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy