Reklama

Evolve nie będzie dalej wspierane

​Przejście na F2P jednak nie pomogło - kilka miesięcy po zmianie modelu biznesowego twórcy sieciowej gry Evolve poinformowali, że kończą z dalszym wspieraniem produkcji. Serwery nadal mają jednak działać.

Założyciele studia Turtle Rock - Chris Ashton i Phil Robb - we wpisie opublikowanym na oficjalnym forum firmy poinformowali, że autorzy kończą z dalszym rozwojem tytułu. Dodają, że decyzji nie podjęli developerzy, a wydawca strzelanki - 2K Games.

Twórcy podkreślali, że gdyby zależało to od nich, nadal wspieraliby grę. Niestety prawa do Evolve nie należą do zespołu, który był jedynie odpowiedzialny za przygotowanie projektu, naprawianie błędów i opracowywanie kolejnej zawartości.

- Tak wygląda życie zajmujących się wysokobudżetowymi produkcjami developerów, którzy nie są w stanie sami się utrzymać i nie posiadają praw do marki. Nie podejmujemy decyzji. Wszyscy wiemy, że tak się dzieje, ale wszyscy się na to godzimy, bo kochamy naszą pracę - tłumaczą Ashton i Robb.

Reklama

Szefowie Turtle Rock zaznaczają jednocześnie, że mieli plany związane z dalszym rozwojem Evolve. Zamierzali przenieść grę w wersji F2P (tak zwaną edycję Stage 2) na konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

Warto zaznaczyć, że produkcja nadal będzie działać (choć nie doczeka się dodatkowej treści) - serwery nie zostaną wyłączone. Przynajmniej na razie - nie można wykluczyć, że włodarze 2K Games uznają ostatecznie, że utrzymywanie infrastruktury sieciowej tytułu jest nieopłacalne i wyłączą przysłowiową wtyczkę.

Evolve to nastawiona na zabawę wieloosobową, w której czwórka graczy wciela się w łowców tropiących potwora kontrolowanego przez innego użytkownika. Do wyboru jest kilka klas postaci oraz rodzajów bestii, przy czym każda dysponuje unikalnymi zdolnościami.

W lipcu tego roku gra w wersji PC przeszła na model F2P. Wydawało się, że podjęta decyzja była strzałem w dziesiątkę - popularność tytułu gwałtownie wzrosła. Mimo to wyniki były najprawdopodobniej niezadowalające dla 2K Games.

Założyciele studia Turtle Rock dziękują graczom za dotychczasowe wsparcie. 27 października przeprowadzą w serwisie Twitch specjalną transmisję, w trakcie której oficjalnie pożegnają się z fanami. Zaznaczają jednocześnie, że nie kończą działalności, pracując już nad kolejnymi niezapowiedzianymi na razie projektami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy